Piasta: Huawei zbuduje fabrykę we Francji

Chiński potentat telekomunikacyjny Huawei otworzy we Francji swoją pierwszą europejską fabrykę produkującą rozwiązania technologiczne dla sieci komórkowych.

Decyzję o wyborze Business Park w mieście Brumath w północno-wschodnim regionie Grand-Est we Francji na lokalizację pierwszego, poza Chinami, ośrodka produkcyjnego Huawei ogłosiły na wspólnej konferencji prasowej władze regionu i przedstawiciele koncernu. Inwestycja, która zamknie się w kwocie 200 milionów euro (245 milionów dolarów), stworzy początkowo 300 miejsc pracy i a w perspektywie długoterminowej kolejne 200 miejsc. Jak podano w oświadczeniu celem zakładu jest dostarczenie na rynek europejski rozwiązań technologicznych z zakresu telefonii komórkowej o wartości miliarda euro.

„Dzięki tej fabryce zbudowanej na skrzyżowaniu dróg w Europie, Huawei wzbogaci swoją i tak już bogatą obecność na kontynencie o 23 centra badawczo-rozwojowe, ponad 100 partnerskich uniwersytetów, ponad 3100 dostawców i sprawny łańcuch dostaw” – powiedział przedstawiciel koncernu Huawei.

Pozostaje ubolewać, że pod wpływem nacisków ze strony amerykańskiej, Polska wycofała się z dobrze zapowiadającej się współpracy z chińskim koncernem.

Przemysław Piasta

za: FB

Click to rate this post!
[Total: 18 Average: 5]
Facebook

7 thoughts on “Piasta: Huawei zbuduje fabrykę we Francji”

 1. No OK, ale teraz to trochę argument kulą w płot, bo w Polsce bardzo prężnie od lat funkcjonuje Ericsson, który zatrudnia o wiele więcej osób (ze 2 lata temu to było dobrze ponad 2000 osób) i rozwijają sieci komórkowe (w tym 5G) jednak bezpieczniej (z perspektywy zwykłego klienta jak i szerzej) niż Huawei. A że na rynku tej technologii jest tak po prawdzie tylko dwóch topowych graczy, to raczej nie jest to tylko kwestia „bo USA nam kazało” i nie ma co płakać, byle na siłę dowalić PiS. Ich da się bombardować z innych stron bez większego problemu 😉

 2. Naciski amerykańskie były (żeby nie Huawei) >to VP Pence w Warsiawie w 2019
  i gwoli przypomnienia>’technologią 5G” zajmują się np. NOKIA i ERICSSON
  i
  Ericsson plans 5G project in Poland: Polish PM 29.08.2019 (czyli przed przyjazdem Penca do Warsiawy)
  .https://polandin.com/44148945/ericsson-plans-5g-project-in-poland-polish-pm
  i
  Ericsson rolls out 5G with Polkomtel (Plus) in Poland Feb 12, 2020
  .https://www.ericsson.com/en/news/2020/1/polkomtel-plus-5g-in-poland-with-ericsson
  POLKOMTEL to Solorz >
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Solorz-%C5%BBak i:
  Age : 63
  Public asset : 2,387,825,145 USD
  Country of residence : Unknown (!!!!!)
  .https://www.marketscreener.com/business-leaders/Zygmunt-Jozef-Solorz-9542/biography/
  – Cyfrowy Polsat S.A. (CPS) (Broadcasting) 57%
  – Zespól Elektrowni Patnów-Adamów-Konin S.A. (ZEP) (Independent Power Producers) 51,6%
  – ATM Grupa S.A. (ATG) (Entertainment Production) `17,4% (tzn. szołbiznes)
  i kompleks spraw związanych z 'technologią’ 5G to oprócz kwestii wpływu na zdrowie >częściej upakowana sieć 'masztów’ i większa energia elekromagnetyczna emitowana>BB szkodliwa dla zdrowia
  i raczej tym aspektem – na miejscu autora – bym się zainteresował>ruch 'anty-5g’ jest tak samo 'masowy’ na świecie jak ruchy 'anty-GMO’
  czy dzisiaj ”anty-szczepionkowe’
  i abstrahując od 'fobii’ rządzących w Polsce to dzisiaj jest też fobie 'anty-chińska’ (bo wielki brat, Komunistyczna Partia Chin)
  a poza tym NIE MAMY kwalifikowanych kadr aby wziąć udział w takiej 'współpracy’ o jakiej mówi przedstawiciel Huawei.

  1. „kompleks spraw związanych z ‘technologią’ 5G to oprócz kwestii wpływu na zdrowie >częściej upakowana sieć ‘masztów’ i większa energia elekromagnetyczna emitowana>BB szkodliwa dla zdrowia” – to są „mądrości” podobnej grupy ludzi, jak ta, która bredzi o płaskiej Ziemi. Zarówno badania naukowe jak i przede wszystkim doświadczenie z tymi samymi durnymi zarzutami już przy stawianiu masztów 2G, 3G i 4G powinny definitywnie rozwiązywać problem, ale jak widać ludzie w aluminiowych czapeczkach mają się bardzo dobrze w Internecie. Aż ponownie przypomina mi się Gazeta Cieszyńska z 1929 roku z artykułem „Chłopi węgierscy niezadowoleni z radia” 😉

   „NIE MAMY kwalifikowanych kadr aby wziąć udział w takiej ‘współpracy’ o jakiej mówi przedstawiciel Huawei.” – bzdura. W kwestii tych technologii mamy świetnych fachowców (vide programiści właśnie z Ericssona). Do tego fachowców do programowania nadajników można stosunkowo szybko przeszkolić, jeśli mieli już odrobinę doświadczenia z branżą – dobitnym tego przykładem są nadajniki, które prywatnie stawiają kartele narkotykowe w Ameryce Południowej, wykorzystując zarówno własną infrastrukturę jak i własnych programistów.

   Generalnie nie dość, że pisze Pan w zupełnie nieczytelny sposób, to do tego pisze Pan o sprawach, o których raczej nie ma Pan pojęcia.

 3. Trzeba zrezygnować z nacjonalizmu i protekcjonizmu. Korporacje trzeba rozgrywać inaczej – nawpuszczać ich do Polski jak najwięcej i bez patrzenia, czy to amerykańska, niemiecka, chińska lub radziecka. Mogą być własnością samego Kima. Musi ich być tak dużo, żeby się wzajemnie szachowały i konkurowały. Podobają mi się rozgrywki w niektórych miastach, gdzie stawiają Lidla a 80 metrów dalej pojawia się Biedronka. Jeszcze trzeba Walmartów.

  1. Za komuny Łady także konkurowały z Polonezami, Fiatami, Zaporożcami, Skodami, Daciami, Trabantami i Wartburgami. To był socjalizm wolnokonkurencyjny, gdzie firmy ze wszystkich „demoludów” spotykały się na wspólnym rynku RWPG i zabiegały o konsumenta. Jakość produktów powalała 😉

 4. Nie jest istotne kto gdzie i co produkuje tylko w czyich rękach ostatecznie kumuluje się kapitał. W Polsce stawia fabrykę koncern motoryzacyjny, płaci 4 razy mniej niż u siebie a ceny produktu nie zmienia. Chińczyk zatrudnia do produkcji korali pracownika za 5$ dniówki pracownik w tym czasie składa 100 łańcuchów i korale są sprzedawane na Copacabanie po 20$ za sztukę.
  Sprawdzicie rentowność biznesów. Jeśli Polacy opanowali europejski rynek meblarski z rentownością 3% to mogą sobie produkować te meble do końca świata i tak sukcesu biznesowego nie odniosą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *