PiS eksponentem interesów Izraela

Jak donosi „Jerusalem Post” (1) w polskim parlamencie powstać ma proizraelska grupa lobbystyczna, którą pokieruje poseł Jan Dziedziczak z PiS. Będzie ona częścią światowej sieci założonej w 2006 r. Fundacji Przyjaciół Izraela, zrzeszającej 32 podobne koła. Celem Fundacji i koła powstałego w Polsce będzie mobilizowanie poparcia dla Izraela, we współpracy ze Światowym Kongresem Żydów, w oparciu zaś o „wspólne wartości judeo-chrześcijańskie”.

 

Od dawna wiadomo, że PiS jest najaktywniejszym reprezentantem interesów amerykańskich i izraelskich w Polsce. Partia ta cieszy się poparciem rodzimych syjonistów i neokonserwatystów, na ogół aktywnie zabiegających o jej popularność w internecie i poza nim. Jej politycy byli również uwikłani w przemilczaną przez środki masowego przekazu aferę ze składaniem raportów w ambasadzie USA w Warszawie. Grupa posłów PiS w Parlamencie Europejskim wypowiadała się w ostatnim czasie aktywnie i głosowała przeciwko Palestynie, za wsparciem zaś syjonistycznej okupacji tego kraju. Takie słowa padały również z ust pochodzącego z PiS prezydenta-elekta, wówczas zaś posła tej partii do PE, Andrzeja Dudy. Zaplecze intelektualne PiS stoi na gruncie filosemickiej interpretacji chrześcijaństwa nazywanej „judeo-chrześcijaństwem”.

 

Wniosek stąd może być tylko jeden: PiS jest niebezpiecznym eksponentem interesów międzynarodowego liberalizmu, syjonizmu i neokonserwatyzmu w Polsce. Nie jest partią polską, lecz partią zagranicy – partią Waszyngtonu i Tel Awiwu. Pierwszym wyzwaniem wszystkich środowisk zabiegających o dobro naszego kraju, powinna być zatem eliminacja tej partii z systemu politycznego.

 

Ronald Lasecki

 

1. G. Hoffman, Pro-Israel lobby to be formed in Polish parliament, „Jerusalem Post” z 31 maja 2015, http://www.jpost.com/Diaspora/Pro-Israel-lobby-to-be-formed-in-Polish-parliament-404629 (1.06.2015).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “PiS eksponentem interesów Izraela”

  1. Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna istnieje od wielu lat, a jej szefami byli też m.in. Legutko i posłowie z PO, w tym Michał Szczerba.

  2. Pierwszym wyzwaniem wszystkich środowisk zabiegających o dobro naszego kraju, powinna być zatem eliminacja takich portali i publikacji bo są szkodliwe. Zgłoszone zostanie to do #UczciweMedia, niech się temu przyjrzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *