PiS uderza w śledczych:

Władze PiS ostro odpowiadaj śledczym, którzy chcą odebrać immunitet Antoniemu Macierewiczowi. Zdaniem komitetu politycznego to zemsta nie tylko za weryfikację WSI, ale także za próby wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Władze PiS w oficjalnym stanowisku skrytykowały działania prokuratury wobec posła Antoniego Macierewicza. Odebranie immunitetu Macierewiczowi będzie zamachem na swobodę i niezależność prac zespołu smoleńskiego – napisali w uchwale członkowie komitetu politycznego.Warszawska prokuratura apelacyjna wystąpiła o uchylenie immunitetu Macierewicza, by zarzucić mu ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy w związku z publikacją raportu o WSI.

Prawo i Sprawiedliwość wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec prób pociągnięcia do odpowiedzialności karnej posła Antoniego Macierewicza. Działania prokuratury oraz idące w ślad za nimi zapowiedzi uchylenia immunitetu posłowi Antoniemu Macierewiczowi traktujemy jednoznacznie jako polityczne i podyktowane chęcią swoistej zemsty na byłym szefie Komisji Weryfikacyjnej WSI - napisały władze PiS w uchwale, do której dotarła PAP. Politycy PiS przypominają, że Macierewicz jest szefem parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/372118,wladze-pis-przygotowaly-uchwale-w-sprawie-immunitetu-macierewicza.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *