Sejmowi śledczy zajmą się zamieszkami z 11 listopada

Posłowie z komisji administracji i spraw wewnętrznych zajmą się tym, co działo się 11 listopada na ulicach Warszawy. Ocenią działania nie tylko policji, ale także władz miasta.

Rozpoczęło się posiedzenie sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, poświęcone przygotowaniu służb do zabezpieczenia demonstracji 11 listopada w Warszawie, ich przebiegowi, a także skali strat, do jakich doszło w wyniku ulicznych zamieszek.

O zwołanie posiedzenia sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych po zamieszkach podczas obchodów Święta Niepodległości wnioskowały kluby PiS i Solidarnej Polski. W posiedzeniu uczestniczą m.in. wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki, komendant główny policji Andrzej Matejuk, komendant stołecznej policji Adam Mularz.

11 listopada w stolicy odbył się m.in. wiec „Kolorowa Niepodległa”, zorganizowany przez Porozumienie 11 Listopada, a także Marsz Niepodległości zorganizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską. W wyniku starć demonstrantów z policją 40 funkcjonariuszy zostało lekko rannych. Do szpitali trafiło 30 osób. Zatrzymano 210 osób. Większości z nich postawiono zarzuty o wykroczenia, a także o przestępstwa, jak m.in. napaść na policjanta, naruszenie nietykalności, niszczenie mienia.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/372114,sejmowa-komisja-spraw-wewnetrznych-oceni-zachowanie-policji.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *