Po raz kolejny Prezydent Komorowski strzela gafę!

Prezydent Bronisław Komorowski: „Jest upatrzone miejsce, są wstępne akceptacje władz miasta Warszawy, marszałka Sejmu i Senatu, aby w Warszawie, w pobliżu parlamentu, gdzie Wojciech Korfanty był wybitnym parlamentarzystą, stanął pomnik wybitnego syna Śląska i jednocześnie człowieka, który odegrał decydującą rolę w procesie odzyskiwania szans na połączenie, na powrót Śląska do Macierzy – oświadczył prezydent. – Będę bardzo szczęśliwy, jeśli jako prezydent Polski, który wyrastał w tradycji piłsudczykowskiej, będę mógł patronować wzniesieniu pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie.

Józef Piłsudski i Wincenty Korfanty byli politycznymi wrogami. Więzienie i śmierć przywódcy powstań śląskich to finał kampanii niszczenia go, zapoczątkowanej m.in. przez sprzeciw marszałka wobec tworzenia rządu z Korfantym w 1922 roku – pisze „Dziennik Zachodni”.

Cóż, takiego mamy Prezydenta na jakiego ludzie zagłosowali.

Źródło: wym-1369759459083 Fronda 

Zdjęcie z Wikipedii 

Komentarz: U mnie w gimnazjum jeden z klasowych kretynów, powiedział  kiedyś, że Piłsudski był liderem Endecji. Może kiedyś, też zostanie prezydentem.- M.G.   

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *