Policja zatrzymała „Starucha”

CBŚ zatrzymało 42 osoby podejrzane o udział w zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się m.in. handlem narkotykami. Wśród zatrzymanych jest wielu kibiców Legii Warszawa, m.in. Piotr S. pseudonim „Staruch”.

Zatrzymań dokonano w Warszawie, Szczecinie, Elblągu i Kętrzynie na polecenie stołecznej prokuratury apelacyjnej.

– Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspierani m.in. przez policjantów z KSP w tym samym momencie weszli do kilkudziesięciu mieszkań. To już kolejne zatrzymania w tej sprawie – powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, nie podając szczegółów.

Wcześniej stołeczna prokuratura apelacyjna informowała o zatrzymaniu 37 osób. Jak podał rzecznik prokuratury Zbigniew Jaskólski, do zatrzymań doszło w ramach śledztwa obejmującego działalność zorganizowanych grup przestępczych o charakterze zbrojnym, w tym tzw. grupy Szkatuły, zajmującej się głównie przemytem narkotyków i wprowadzaniem ich do obrotu.

– W chwili obecnej realizowane są czynności procesowe z udziałem zatrzymanych – dodał Jaskólski. We wtorek można się spodziewać informacji o zarzutach i ewentualnych wnioskach o areszty.

Z nieoficjalnych informacji zbliżonych do policji wynika, że zatrzymane osoby są związane z grupami przestępczymi zajmującymi się m.in. wymuszeniami, handlem narkotykami, bójkami i pobiciami.

Wśród zatrzymanych jest nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa Piotr S., ps. Staruch. W grudniu 2011 r. został on skazany przez stołeczny sąd na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Prokuratura oskarżyła „Starucha” o rozbój, a także o udział w bójce i pobiciu.

http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Kominiarze-dopadli-42-kibicow-Legii-Warszawa,wid,14524833,wiadomosc.html?ticaid=6e889

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Policja zatrzymała „Starucha””

  1. Panie Ratnik, niech Pan napisze jakiś list popierający „Starucha”, bo przecież o tak uczciwego konserwatystę i patriotę trzeba walczyć! To jest naprawdę wyborne – siedzieć we Francji, czytać książki, nie znać realiów polskich grup przestępczych i dorabiać do aresztowań bandytów ideologię walki politycznej. A śmiejecie się z tych, którzy mówią, że Smoleńsk to zamach. Ja proponuję pojechać do Krakowa i popytać kto obecnie zajmuje się „ochroną” pubów, klubów i dyskotek (czyli haraczami) oraz co się w nich dzieje. Włos na głowie się jeży. Ale to trzeba mieć kontakt z pewnymi kręgami, a nie bujać w teorii i swoich domysłach. Zresztą „Szkatuła” to znany zakapior, który nie ma nic wspólnego z ruchem kibiców, jedynie najmował silnorękich z takich kręgów – są bezwzględni, tani, skuteczni i znają wielu podobnych. Ale on pewnie jest częścią politycznego spisku Tuska mającego na celu zamknięcie prawdziwego patrioty – Starucha.

  2. Może ja też nie znam rodzimych realiów, ale jak to się dzieje, że pół roku temu dali mu dwa lata, a teraz znów go zatrzymują? Siedział? Wyszedł przedterminowo? Nie poszedł siedzieć? Nic nie rozumiem.

  3. Prawdziwy patriota Staruch na łamach jedynej patriotycznej gazety , Gazety Polskiej, wzywał do rozruchów w czasie Euro. Może wielbiciele Starucha , pan Ratnik , Sakiewicz itd. napiszą jakiś list otwarty. Ja nie wykluczam prowokacji i manipulacji przy aresztowaniu – Staruch, Szkatuła- to nie znaczy , że jacyś nawiedzeni konserwatyści mają stawać w obronie pisiackiego kibica wzywającego do ulicznych rozruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *