Porozumienie o współpracy OWP z SNP 1389

Wielokrotnie informowaliśmy o naszej współpracy z Serbskim Ruchem Narodowym (Српски Народни Покрет 1389), którą prowadzimy od 2010 r. Współpraca zapoczątkowana została przez kol. Nikolinę Gligoric (Николина Глигорић) – Koordynatorkę SNP 1389 ds. kontaktów międzynarodowych oraz kol. Dawida Berezickiego – Prezesa Obozu Wielkiej Polski (OWP). Już latem 2011 r. udało się doprowadzić do wyjazdu naszej delegacji na czele z kol. Krzysztofem Kapłonem do Republiki Serbskiej. Celem naszego wyjazdu było dostarczenie pomocy humanitarnej dla serbskiego Kosowa i uczestniczyło w niej sześć osób, m.in. kol. Darius Poderis oraz kol. Maciej Poręba. Nasza delegacja wzięła udział w Marszu Cerskim oraz spotkaniu z działaczami SNP 1389 na czele z kol. Misą Vacicem (Миша Вацић) – Przewodniczącym SNP 1389. Jeszcze w listopadzie 2011 r. z okazji Święta Niepodległości gościliśmy ośmioosobową ekipę SNP 1389 na czele z liderem organizacji w Warszawie.

Tak, więc po blisko trzyletnim okresie współpracy 16 lutego b.r. podczas spotkania roboczego w warszawskiej restauracji SFINX doszło do podpisania porozumienia o współpracy między naszymi organizacjami. Serbski Ruch Narodowy reprezentowała czteroosobowa delegacja na czele z kol. Misą Vacicem. Natomiast delegacji OWP przewodził kol. Maciej Wydrych – Sekretarz Generalny OWP. Spotkanie zorganizował prezes Okręgu Warszawskiego OWP kol. Zbigniew Bilski. Zaraz po podpisaniu porozumienia nasze delegacje wzięły udział w demonstracji zorganizowanej przez inicjatywę „Polacy na rzecz serbskiego Kosowa”.

Albert Bogusławski

Poniżej prezentujemy umowy o współpracy pomiędzy OWP: https://konserwatyzm.pl/artykul/9540/porozumienie-obozu-wielkiej-polski-i-srpski-narodni-pokret-1

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *