Poseł PO:

John Godson, poseł Platformy Obywatelskiej i komentator Onet.pl, podsumowując ostatnie sondaże wyborcze, w których Prawo i Sprawiedliwość zbliżyło się do prowadzącej PO na trzy punkty procentowe, przyznał, że „PiS może wygrać te wybory”. – W demokracji wszystko jest możliwe. To byłaby suwerenna decyzja wyborców i będzie trzeba ją szanować – powiedział w komentarzu dla Onet.pl

Onet.pl: Według jednego z weekendowych sondaży poparcie dla PiS jest jedynie o dwa punkty procentowe mniejsze niż dla PO. Czy wśród polityków Platformy, także u Pana pojawiła się nerwowa atmosfera? Czy Pańscy koledzy boją się, że powtórzy się historia z 2005 roku i Platforma, mimo przychylnych sondaży, przegra wybory?

John Godson: W demokracji wszystko jest możliwe. Jest faktem, że PiS może wygrać te wybory. To byłaby suwerenna decyzja wyborców i będzie trzeba ją szanować. Ale to byłoby smutne dla mnie, gdyż uważam, że obecny rząd powinien mieć szansę dokończyć to, co rozpoczął. Wiele zostało już zrobione, wiele rzeczy jest w trakcie realizacji. Polska jest największym w Europie placem budowy. Gospodarka rozwija się bardzo dobrze i widać, że w Polsce coś się dzieje. Kiedy inne kraje europejskie przeżywają recesję, Polska się rozwija. Prawda jest taka, że zawsze rzeczywistość jest mniejsza niż oczekiwania. Prezentowany program podczas konwencji PO w Warszawie pokazuje, że rząd jest zdeterminowany, by zmieniać Polskę na lepsze. Ale decyzja należy do wyborców. I tu chcę zacytować to, co powiedział Janusz Lewandowski: „złych polityków wybierają dobrzy ludzie, którzy w dniu wyborów zostają w domu„. Więc apeluję do wszystkich, aby brali udział w wyborach. Nie mamy prawa narzekać, jeżeli w dniu wyborów zostajemy w domu.

Rzecznik Platformy Obywatelskiej Paweł Graś w ostry sposób ocenił posłów, którzy na łamach jednej z gazet skrytykowali partię za sposób uchwalania programu i poinformowali, że przed jegoogłoszeniem nie mieli czasu na zapoznanie się z nim. Graś na antenie TVN24 nazwał ich „ciurami obozowymi”. Kiedy Pan uzyskał dostęp do nowego programu? Czy miał Pan jakikolwiek wgląd w pracę zespołu opracowującego program? Czy uważa Pan, że takie obraźliwe stwierdzenie powinno paść ze słów rzecznika?

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/posel-po-to-pis-moze-wygrac,1,4846109,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Poseł PO:”

  1. Kilka razy rozmawiałem z JG. Przyznam, że facet ma otwarty umysł i przyjmuje nawet krytyczne argumenty. Pamiętam jak kiedyś powiedział publicznie, że społeczeństwo polskie jest tolerancyjne a tolerancja to „cierpliwe znoszenie”. W PO był latami sekowany i blokowany, ale wypłynął w wyniku awansu tych którzy byli wyżej na liście. Ten facet to młot na lewactwo, bo niby czarny, ale bliżej mu do wartości tradycjonalistycznych.

  2. „Ten facet to młot na lewactwo, bo niby czarny, ale bliżej mu do wartości tradycjonalistycznych.” Polecam sprawdzić jak WCz. Pan Poseł głosował podczas ostatniej debaty na temat obrony życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *