Przed Pałacem Prezydenckim „marsz pamięci” o katastrofie smoleńskiej

„Jesteśmy tutaj, by zabiegać, walczyć o prawdę o katastrofie smoleńskiej” – mówił w sobotę wieczorem prezes PiS Jarosław Kaczyński do uczestników „marszu pamięci”, którzy jak co miesiąc zebrali się przed Pałacem Prezydenckim.

W 17 miesięcy od katastrofy smoleńskiej, jak każdego miesiąca, ulicami Starego Miasta i Krakowskim Przedmieściem przeszedł „marsz pamięci”. Od sierpnia ubiegłego roku organizują go środowiska związane z „Gazetą Polską”. Demonstranci wyruszyli sprzed archikatedry św. Jana na Starym Mieście, gdzie odbyła się w msza w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia, i przeszli przed Pałac Prezydencki.

Na czele niesiono transparent „Smoleńsk – pamiętamy!”. Na innych znajdowały się m.in. hasła: „Boże mój, a gdzie jest moja duma”, „Mord katyński 1940, Mord smoleński 2010”, „Wybory 2011. Polska dumna czy sPOniewierana?”, „Krucjata różańcowa za ojczyznę”, „Życie w kłamstwie upokarza”, „Grupy oporu. Solidarni” oraz „Przepraszamy księże Jerzy za sprzedajnych polityków: Szczynukowa, Kwacha i Michników oraz wszystkich bolszewików”. Przed Pałacem były również napisy „Żądamy zwrotu krzyża pamięci”, „Czekamy na prawdę o Smoleńsku”. Wielu uczestników marszu niosło ze sobą biało-czerwone flagi.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/355480,przed-palacem-prezydenckim-marsz-pamieci-o-katastrofie-smolenskiej.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *