Posłanka PiS do Sikorskiego:

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, krytykując w czasie debaty w Sejmie szefa MSZ Radosława Sikorskiego, powiedziała m.in., że do tej pory kojarzyła go z talibami, a dzisiaj kojarzy z Germanami. Sikorski odpowiedział, że sympatyzował z mudżahedinami a nie talibami.

Pawłowicz zarzuciła Sikorskiemu w swoim wystąpieniu, że nowy ład w Europie, według jego koncepcji, ma wyglądać tak: „Unia przekształca się oczywiście dla lepszego ekonomicznego efektu, w federacyjnepaństwo; państwa członkowskie, w tym Polska, spadają do rangi autonomii i oczywiście w ramach tej (…) federacji nadzorowane i kontrolowane są przez Komisję Europejską”.

– Nad całością przywództwo, na prośbę usilnie przez pana składaną, mają objąć Niemcy” – mówiła posłanka PiS, zwracając się do ministra. „Przyznam się, że byłam zdziwiona, ponieważ zawsze kojarzyłam pana z talibami, a dzisiaj kojarzę pana z Germanami – powiedziała.

W reakcji na te słowa szef MSZ tłumaczył różnicę między talibami, a mudżahedinami. – Chciałbym pani wytłumaczyć, kim byli talibowie. Słowo „talib” oznacza studenta, był to ruch pusztuński, salaficki, powstały w 1993 roku, który uzyskał wsparcie służb wywiadu pakistańskiego i w 1995 roku wydarł kontrolę nad stolicą Afganistanu, Kabulem, z rąk Sojuszu Północnego – mudżahedinów – powiedział Sikorski.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/poslanka-pis-do-sikorskiego-kojarzylam-pana-z-tali,1,4968448,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *