Posłowie PiS mają w nosie prześladowanych chrześcijan

"Nasz Dziennik" donosi:

"Projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, uderzający w niezależność programową Radia Maryja, złożą do laski marszałkowskiej na najbliższym posiedzeniu Sejmu, rozpoczynającym się 11 maja, posłowie PJN. Jeśli poprą go Platforma Obywatelska i SLD, może zostać przeforsowany. Posłowie PiS zapowiadają, że jeśli PJN nie wycofa się z projektu, na znak protestu wystąpią z kierowanego przez Jana Filipa Libickiego parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania dyskryminacji chrześcijan na świecie".

(…)

Posłowie PiS, "którzy wchodzą w skład Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji Chrześcijan na Świecie, zapowiedzieli, że go opuszczą, jeśli klub Polska Jest Najważniejsza wraz z przewodniczącym zespołu Janem Filipem Libickim złoży do laski marszałkowskiej projekt ustawy dyskryminującej katolickie Radio Maryja. – Z Zespołu wystąpimy, gdyż w naszych oczach jego przewodniczący stracił wiarygodność – z jednej strony broni prześladowanych chrześcijan, a z drugiej strony wychodzi z inicjatywami, które będą prowadziły do dyskryminacji katolickiego radia w Polsce – tłumaczy poseł dr Artur Górski. Rezygnację z członkostwa w Zespole zapowiedzieli posłowie Krystyna Grabicka, Gabriela Masłowska, Artur Górski, Kazimierz M. Ujazdowski, Piotr Stanke, Tadeusz Wita, Jerzy Rębek, Kazimierz Moskal".


http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110506&typ=po&id=po02.txt

Komentarz: W stosunku do RM możemy się różnić, prześladowanie chrześcijan to sprawa ważniejsza. Ktoś, kto tego nie rozumie, ma duchowość sekciarza. [ls]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Posłowie PiS mają w nosie prześladowanych chrześcijan”

  1. „Posłowie PiS mają w nosie prześladowanych chrześcijan” Typowa manipulacja. Posłowie PiS mają w nosie Libickiego. Czy dzięki Libickiemu chrześcijanie są mniej prześladowani? Libicki razem z tutejszymi „mózgami” zamienili Kaczyńskiego na Kluzikową, a teraz chcą zniszczyć katolickie radio, bo ono popiera PiS. To jest podejście typu: spalmy budynek kościoła, bo ksiądz na kazaniu niesłusznie nas zganił.

  2. Dla pisu tylko mamona w głowie a nie chrześcijańskie wartości. Gdzie była katolickość pisowców gdy media publicznie linczowali abp. Wielgusa? A kaczor jeszcze klaskał tym antykatolikom. RM to już nie jest katolicka rozgłośnia tylko pisowska. Włączam nibykatolicki trwam a tam pisior, następny gość pisior, kolejny gość pisior. Same pisiory. Alek napisał „To jest podejście typu: spalmy budynek kościoła, bo ksiądz na kazaniu niesłusznie nas zganił”. A jak ten ksiądz wziął łapówkę? W tym przypadku budynek kościoła należy spalić bo stał się świątynią mamony i sił nieczystych a nie Chrystusa.

  3. Mam pytanie: Czy za czasów pontyfikatu tzw. Najwiekszego-Z-Rodu-Polaków przesladowania chrześcijan bywały tematem wystąpień papieskich? Pytam, bo sobie nie przypominam. J. Ś. Benedykt XVI i owszem, często o tym wspomina, ale JP2? A przecież PiS idzie po filosemickiej i antytradycjonalistycznej linii JP2, wiec i nie dziwota, :-).

  4. Oczywiscie, chocby sprawa chrzescijan i katolików w krajach komunistycznych. Jednak tak naprawde fala dyskryminacji naszych braci i sióstr wmogla sie po 2005 roku wraz z rozwojem fundamentalizmu islamskiego. Co do samego tematu to zal mi i PiS, i PJN, które chce kontrolowac prywatne radio, lol.

  5. PiS walczy by utrzymać wpływy w RM oraz móc propagować się jako „katolicy”. PJN natomiast chce zabrać największą tubę propisowską, aby część tamtejszego elektoratu poszła do nich. PiS grozi odejściem tylko po to, by owym speudoszantażem zmusić PJN do porzucenia swojego pomysłu. Owi powinni wypomnieć, że robią to tylko ze względu na interes partyjny i nic nie ma to wspólnego z dobrem chrześcijan. Naprawdę, ciemnota i kretynizm…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *