Powstańcy na ulicach Wrocławia

http://www.gazetawroclawska.pl opisuje wczorajszy marsz Solidarnych 2010, MW i kibiców z okazji 150 rocznicy narodowej klęski w postaci Powstania Styczniowego. Portal opisuje:

Demonstranci (…) nieśli transparenty z hasłami „Za Smoleńsk. Żądamy zerwania stosunków dyplomatycznych z Rosją”, „Polacy naród podbity”. Skandowali też hasła: „Kraj w niewoli, kraj sprzedany, powstań Polsko, skrusz kajdany” i „Potrzebne nowe powstanie styczniowe”. Oprócz działaczy organizacji Solidarni 2010 w manifestacji uczestniczyli przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, Klubu Przyjaciół Gazety Polskiej oraz kombatantów. Po drodze do demonstrantów dołączyli kibice Śląska Wrocław.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/745155,wroclaw-prawicowy-marsz-z-pochodniami-chca-nowego-powstania,id,t.html

Komentarze: W związku z radykalizacją nastrojów w obozie „prawdziwie-patriotycznym” być może rzeczywiście należałoby się zastanowić nad przeprowadzeniem jakiejś nowej „branki”, tylko skuteczniej niż w styczniu 1863. Tylko czy Donald Tusk stanie na wysokości margrabiego Wielopolskiego? [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Powstańcy na ulicach Wrocławia”

  1. @aw: „…Tylko czy Donald Tusk stanie na wysokości margrabiego Wielopolskiego?…” – Wielopolski był polskim patriota, a stosunek Pana Premiera Tuska do Polski i polskosci znany jest z jego publicznych wypowiedzi, jeszcze z okresu KL-D. Śmiem twierdzić, że (nie)rządy PO sprawowane są nie w imię polskiej racji stanu, lecz w imię interesów międzynarodowych korporacji oraz państw obcych, gł. Niemiec, USA, Izraela, co zresztą w czasach demoliberalizmu nie jest żadnym ewenementem – to raczej standard, którego naruszenie pietnowane jest jako faszyzm/populizm/naruszenie-praw-człowieka etc. etc. ect. Jeśli dla wspomnianych „beneficjentów rządów PO” korzystnym okaże się antyrosyjska rozpierducha, to spodziewałbym się raczej subtelnego podkręcania nastrojów przez Rząd aż do spowodowania erupcji. Miejmy raczej nadzieję, że abp Michalik okaże się nowym abpem Felińskim, ale że będzie skuteczniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *