Prezes Młodzieży Wszechpolskiej: Trzy pytania do prezydenta

Moje wczorajsze oświadczenie wywołało medialną burzę. Pojawiły się opinie, że nie możemy głowie państwa zabraniać obejmowania patronatu nad ogólnopolską imprezą, jaką jest Marsz Niepodległości. Politycy obozu rządzącego i lewicy wykorzystali to jako kolejną okazję do zaatakowania prawicy narodowej i organizatorów Marszu.
Dziesiątki tysięcy Polaków przyszły lub przyjechały z odległych zakątków kraju na Marsz Niepodległości właśnie dlatego, że wierzą w żywotność idei suwerennego państwa. Gdyby byli przekonani, że władze państwowe reprezentują ideę niepodległości – pojawiliby się na oficjalnych obchodach, a nie na Marszu organizowanym przez narodowców. Pytań, jakie można stawiać Bronisławowi Komorowskiemu, jego obozowi politycznemu, a poniekąd i całej klasie politycznej, w kontekście walki o polską niepodległość, o podmiotowość naszego państwa, są dziesiątki. Poniżej zaledwie trzy spośród najważniejszych:

1. Co zrobił Bronisław Komorowski, najpierw jako parlamentarzysta, marszałek Sejmu RP, a następnie prezydent, by zadbać o polską suwerenność gospodarczą, by zachować jej podstawowy instrument, czyli własną walutę, złotego? Czy prezydent Polski będzie walczył o utrzymanie złotówki jako polskiej waluty?

2. Co wspólnego z ideą suwerennego państwa ma poparcie przez Bronisława Komorowskiego Traktatu Lizbońskiego? Co zrobił, by złagodzić skutki wejścia w życie Traktatu, czy zabiegał o wpisanie do polskiego ustawodawstwa klauzul ochronnych, jakie np. zastosowali u siebie Niemcy?

3. W jaki sposób Bronisław Komorowski, najpierw jako marszałek Sejmu, a potem jako prezydent, zwierzchnik Sił Zbrojnych RP, przeciwdziałał niszczeniu polskiej armii? Armia zdolna do obrony granic jest jednym z gwarantów niepodległości; obecnie takiej armii nie posiadamy, a największy jej demontaż datuje się na ostatnie cztery lata, czyli rządy PO, formacji politycznej Bronisława Komorowskiego. Co w tej sprawie zrobił prezydent?

Wybrałem zaledwie trzy spośród wielu pytań – każdy, kto zada sobie trud, by na nie odpowiedzieć, łatwo odpowie również na czwarte – czy obecnego prezydenta RP można zaliczyć do grona osób zabiegających o polską niepodległość?

Robert Winnicki

http://narodowcy.net/prezes-mlodziezy-wszechpolskiej-trzy-pytania-do-prezydenta/2011/11/27/

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Prezes Młodzieży Wszechpolskiej: Trzy pytania do prezydenta”

  1. I oczywiście bardzo słusznie, prezes Winnicki ma całkowitą rację. Nie wiem tylko dlaczego ktos zamieścił ten tekścik – tak trochę od czapy- a pominął oświadczenie prezesa MW.

  2. Ponieważ standard merytoryczności tekstów zamieszczanych na portalu został mocno wyśrubowany przez senatora Libickiego, oświadczenie Winnickiego, jako nie spełniające wymogów, nie załapało się na stronę.

  3. @A.Meller – stoi na przeszkodzie przede wszystkim to, że nie miałem pojęcia o istnieniu tego oświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *