Prezydent Ukrainy rozwścieczył prezydenta Rosji

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew jest zły na prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza za aresztowanie byłej premier Julii Tymoszenko – piszą ukraińskie media, przekazując nieoficjalny komentarz Kremla na temat umieszczenia ukraińskiej polityk w areszcie.

– Areszt (Tymoszenko – red) wywoła oddźwięk międzynarodowy i wątpliwe, czy przyniesie pozytywne efekty Janukowyczowi – oznajmiło anonimowe źródło w administracji Miedwiediewa.

Wypowiedź tę cytuje rosyjska gazeta „Kommiersant”, a jej artykułkomentuje w sobotę prasa na Ukrainie.

„Kommiersant” przypomina, że w piątek, kilka godzin po aresztowaniu Tymoszenko, komunikat w jej sprawie wydało rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

„Oświadczenie to osobiście napisał szef MSZ Siergiej Ławrow” – czytamy.

W piątek MSZ Rosji oświadczyło, że sąd nad aresztowaną w piątek Tymoszenko powinien być pozbawiony emocji, gdyż zawarte przez nią w 2009 r. umowy gazowe z Rosją zostały podpisane zgodnie z ówczesnymi zaleceniami prezydentów dwóch państw. „Rozprawa sądowa nad Julią Tymoszenko powinna być sprawiedliwa i pozbawiona emocji oraz odpowiadać wszystkim wymogom ukraińskiego ustawodawstwa, przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości obrony i z dotrzymaniem elementarnych praw człowieka” – głosi komunikat rosyjskiej dyplomacji.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-ukrainy-rozwscieczyl-prezydenta-rosji,1,4814730,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *