Próba dewastacji obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze

Na kontakt24.tvn.pl czytamy:

„Policja zatrzymała mężczyznę, który w niedzielny poranek usiłował oblać bliżej nieokreśloną substancją obraz Matki Boskiej Częstochowskiej znajdujący się w klasztorze na Jasnej Górze. Napastnikowi nie udało się zniszczyć obrazu, nikt nie ucierpiał.”

>>”Była to próba oblania obrazu bliżej niokreśloną substancją” – powiedziała około 11 podinsp. Joanna Lazar, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.<<

>>”W niedzielę około godziny 8 mężczyzna w wieku 58 lat rzucił jakimś przedmiotem w obraz Czarnej Madonny” – poinformowała około godziny 9 podinsp. Lazar. Dodała, że mężczyzna został zatrzymany przez straż jasnogórską, która stale pilnuje klasztoru. Następnie został on przekazany policji. Funkcjonariusze przesłuchują mężczyznę. Starają się ustalić co nim kierowało.

Obraz nie został uszkodzony, ponieważ jest zabezpieczony szybą. Mężczyźnie prawdopodobnie zostaną postawione zarzuty znieważenia uczuć religijnych.<<

Przypomnijmy, że ostatnio próby zniszczenia obrazy dopuścili się prawie 700 lat temu heretycy, dla których Matka Boża stanowi zgorszenie. Dziś widzimy skutki coraz głośniejszego i wulgarnego antykatolicyzmu panującego w Europie, a niestety także i w Polsce.

Redakcja prosi i zachęca Czytelników do odmówienia Różańca w celu zadośćuczynienia za tę zniewagę przeciwko Chrystusowi Panu i Jego Najświętszej Matce.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Próba dewastacji obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze”

  1. To zabytkowy i słynny obraz. Czy ten facet myślał, że nie będzie jakoś zabezpieczony? Przecież inaczej to on by się za długo nie ostał nawet pod pozbawionymi złych intencji dotknięciami pielgrzymów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *