Prowokacja we Francji

Francuzi rόwnież pragną aby podpalano ich ambasady. Jakże mogłoby być zresztą inaczej, nie można przecież zostawać w tyle za Wielkim Bratem czyli za USA.

Skrajnie lewicowy periodyk satyryczny „Charlie Hebdo” opublikował właśnie karykatury Mahometa,  mylnie uznawanego przez miliony ludzi w całym świecie za proroka (tak naprawdę, był on fałszywym prorokiem).

Cała sprawa wywołała gorączkowe reakcje we Francji. Manuel Carlos Valls, hiszpański minister spraw wewnętrznych w obecnym rządzie francuskim spotkał  się z przywόdcami kultu muzułmańskiego.

Po spotkaniu opowiedział się on za całkowitą wolnością wypowiedzi, co znaczy, że poparł „Charlie

 Hebdo”. François Fillon, były francuski premier rządu  węgierskiego prezydenta Francji Nicolas Sarkoziego, szczęśliwie odsuniętego od władzy kilka miesięcy temu w wyniku tzw. wyborόw również poparł  lewacką prowokację. W tym samym duchu wypowiedział się rzecznik Związku Francuskich Studentόw Żydowskich. Jedynie Laurent Fabius, aszkenazyjski minister spraw zagranicznych w obecnym rządzie uznał prowokację za nierozsądną i nakazał posunięcia mające na celu ochronę francuskich placówek za granicą.

W chwili, w ktόrej piszę tą korespondencję, nie jest mi znana reakcja Frontu Narodowego. Na stronie internetowej FN udało mi się natomiast znaleźć komunikat notorycznego homoseksualisty Steeve’a Brioisa (sekretarza generalnego FN) deklarujący solidarność  partii  z poturbowanym kilka dni  temu na wschodzie Francji  tajniakiem.

Cała sprawa wygląda na prowokację – sondaż mający za cel sprawdzenie reakcji ludności muzułmańskiej. Poważne zamieszki w metropolii nie wydają się jednak prawdopodobne w związku z presją handlarzy narkotykόw, którym bardzo zależy na spokoju w gettach arabo-murzyńskich.

Antoine Ratnik

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Prowokacja we Francji”

 1. @Antoine Ratnik: „…Poważne zamieszki w metropolii nie wydają się jednak prawdopodobne w związku z presją handlarzy narkotykόw, którym bardzo zależy na spokoju w gettach arabo-murzyńskich. …” – good news, 🙂 !

 2. Karykatury Mahometa we Francji, film prowokacyjny nie wiadomo skąd, ale cel jeden. Wielki Światowy Konflikt i wynikły z niego Nowy Porządek Świata. Bracia fartuszkowi (a zwłaszcza Iluminaci) przyspieszają. Wydaje się, że handlarze narkotyków mogą nie mieć tyle towaru, aby skanalizować gniew muzułmanów. A bici będą jak zwykle- chrześcijanie.

 3. Zobaczymy w piatek, po zebraniach w meczetach.W/g mnie jezeli rezim sobie na to pozwolil, to znaczy ze rozpracowal getta i ma w kieszeni imamow.Ci ostatni sa oplacani przez Arabie Saudyjska i Khatar i powiedza to, co ci im kaza, a to zalezy od tajnych ukladow miedzy Francja a tymi krajami, ktore finansuja czesc islamu we Francji.Inna czastke finansuja USA.Handlarze narkotykow maja jednak ogromny wplyw na ludnosc, bo sa na miejscu, w terenie i sa modelem dla mlodziezy.Kazdy mlody chlopak w geccie chcialaby byc sam takim handlarzem.Tu rowniez chodzi pewnie o odebranie tematyki FN, ktory do tej pory nie wie co robic. Socjalisci okazali sie w kazdym razie o wiele bardziej przedsiebiorczy niz banda kretynow z UMP.

 4. Jak nisko upadła Europa, że w ogóle coś takiego ma miejsce i nad tym ktokolwiek się zastanawia… Wątpię żeby coś takiego w najgorszych koszmarach śniło się rycerzom spod Poitiers.

 5. Sama dyskusja nad tym „czy mozna” obrazac muzulmanow jest zalosna.. nikt wogole nie patrzy na litere prawa. A prawo pozwala na obrazanie Katolikow, chrzescijan i samego Boga Chrystusa to co tu mowic o jakims smiesznym islamie? Powinni jechac po tym islamie jak po burej suce, i tyle..

 6. @Antoine – nie wiem jak sytuacja we fracji sie rysuje ale w niemczech jest ostra dyskusja „czy mozna” publicznie wswietlic film pt. muzulmanska niewinnosc.. Oczywiscie sfery rzadowe chca zrobic „wszystko co mozliwe” aby pokaz tego filmu, planyowany na koniec wrzesnia zablokowac.. Ciekawe ze ci sami ludzie nie maja nic przeciwko blokowaniu lub zakazywaniu obelzywych w stosunku do Chrystusa „sztuk” teatralnych .. Wogole sama dyskusja jest smieszna poniewaz toczy sie w panstwie w ktorym zekomo jest „wolnosc slowa” wolnosc pogladow i tzw. „wolnosc sztuki”.. I nikt ale absolutnie nikt nie patrzy na to co mowi litera prawa.. nikt..

 7. @R.d.C.: „…Wielki Światowy Konflikt i wynikły z niego Nowy Porządek Świata. Bracia fartuszkowi (a zwłaszcza Iluminaci) przyspieszają. …” – też to tak widzę. „Elyta” chce za wszelką cenę sprowokować „islamskich maluczkich” do wszczęcia globalnej rozpierduchy. Pytanie, czy istnieje mozliwość skierowania wk*wienia „islamskich maluczkich” w strone „wierchuszki elyty” – czyli wlaściwych „kierowników zamieszania”, 🙂 ?

 8. Ad Antoine Ratnik : FN naprawdę ma takiego zadeklarowanego sodomitę w swoich szeregach? Myślałem, że nic gorszego niż poglądy przywódczyni FN na aborcję tam nie ma, a jednak. I trochę smutno się oglądało to jej śpiewanie po wyborach „Marsylianki”. Wygląda na to, że zmierza to w coraz gorszą stronę. To prawda, że konserwatywne skrzydło reprezentował/reprezentuje Bruno Gollnisch ?

 9. @IL „Notoryczny” znaczy „powszechnie znany”. ( z francuskiego „notoire”).Gdyby to nie bylo powszechnie znane, nigdy bym o tym nie napisal.

 10. Ad Antoine Ratnik : Domyślam się, że Pan by nie rzucał fałszywych oszczerstw. Pytam, bo nie posiadam tej powszechnej we Francji informacji. Moja natomiast bardzo znikoma znajomość francuskiego nie ułatwia poszukiwań na francuskojęzycznych stronach. W Skandynawii bodajże są środowiska postępowe obyczajowo, przy jednoczesnym optowaniu za uszczelnieniem granic i ograniczeniem imigracji. Wygląda na to, że FN zbytnio się od nich nie różni.

 11. Na portalu katechonicznym nie wolno pozostawic bez komentarza tezy – „François Fillon, były francuski premier rządu węgierskiego prezydenta Francji Nicolas Sarkoziego, szczęśliwie odsuniętego od władzy kilka miesięcy temu”. Albowiem Autor tej wypowiedzi niedwuznacznie daje do zrozumienia, ze woli „holenderskiego” prezydenta, ktorego sztandarowa propozycja jest wprowadzenie „malzenstw homosexualnych” ze wszystkimi konsekwencjami tj. adopcja dzieci. Antycywilizacyjna zmiana prawa, ktora „wegierski prezydent” skutecznie powstrzymywal.

 12. Warto dodac rowniez, ze Francois Holland, ktory otrzymal w wyborach prezydenckich niecale 52%, w okregach gdzie zamieszkuje ludnosc kolorowa (np. 93 departament) otrzymal rekordowe poparcie. Zreszta, tajemnica poliszynela jest, ze Arabowie i Murzyni gremialnie zaglosowali na niego. Zasadna bedzie wiec teza, ze to wlasnie ich glosy przewazyly szale zwyciestwa na korzysc tego socjalisty. O czym p. Ratnik nawet sie nie zajaknal. Coz – trawestujac wielkiego konserwatywnego mysliciela, Nicolasa Gomeza Davile, mozna stwierdzic, iz „Gazeta Wyborcza” i „Konserwatyzm.pl”,jesli chodzi o francuskich korespondentow, mogliby sie wymienic personelem.

 13. @ Student: W portalu mamy doskonały przykład tego, że bardziej boli nawet mniejsza rana zadana przez kogoś bliższego, niż większa przez kogoś dalszego. Tutaj stosuje się to w całej rozciągłości. Dlatego w Polsce SLD i PO są lepsze od PiS, w USA Obama jest lepszy od Romneya, we Francji Sarkozy jest gorszy od Hollande. U JKM, którego zdaje się jest Pan wyznawcą, też to występuje (vide: lepszy kapitalizm chiński niż amerykański). To jest cecha cokolwiek powszechna, aczkolwiek u konserwatystów przybiera czasami postać groteskową ze względu na maksymalny lojalizm. Otóż konserwatyści, zwłaszcza tutejsi, są skrajnymi lojalistami w sensie psychologicznym, dlatego będą do upadłego bronili tego, kogo obronić się nie da, jeśli będą się czuli wobec niego lojalni. Odstępstwo traktują jako zdradę, a ta boli ich o wiele mocniej niż kogoś innego, dlatego prędzej poprą wroga, niż sojusznika, który nie spełnił oczekiwań.

 14. @Alek – nieslusznie podejrzewa mnie Pan o balwochwalstwo – „U JKM, którego zdaje się jest Pan wyznawcą, też to występuje (vide: lepszy kapitalizm chiński niż amerykański)”. Acz przyznaje, uwazam JKM-a za najlepszego w Polsce polityka (choc nie bez wad) – i czasem zabieram glos, kiedy toczy sie dyskusja na jego temat, po jego stronie. Dla przykladu: 1.Gdy atakowany jest z lewa przez p. Mellera (kwestie gospodarcze) lub sen. Libickiego (obyczajowe). 2.Gdy wyciagane sa falszywe wnioski – gdyby Korwin-Mikke odszedl z polityki Prawica od razu uzyskalaby lepsze wyniki wyborcze; kondycja UPR-u Jozwiaka potwierdza, ze jest zupelnie na odwrot. 3.Gdy pisze sie na jego temat zupelne brednie – vide p. Sebastian Bachmura uparcie powtarzajacy, ze prezes KNP „jest konserwatywnym liberalem, czyli w zasadzie tylko liberalem a nie konserwatysta”. Co sie tyczy kapitalizmow: z tego co ja przeczytalem u Korwina, to XIX wieczny kapitalizm amerykanski z cala pewnoscia jest mu blizszy niz to, co obecnie mamy w Chinach. Nie spotkalem sie za to u niego z porownaniem obecnych systemow USA i ChRL – jesli ma Pan w tym zagadnieniu jakies dane, chetnie sie zapoznam. Prosze tylko o pelen wywod, a nie jakies zdanie wyciagniete z kontekstu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *