Przedłużono termin nadsyłania prac konkursowych na pomnik w Smoleńsku

Do 16 stycznia przedłużono termin nadsyłania prac konkursowych na pomnik w Smoleńsku – poinformował przewodniczący jury konkursu prof. Adam Myjak. Wyniki konkursu, do którego do tej pory zgłoszono ok. 110 prac, zostaną ogłoszone 30 marca 2012 r.

Konkurs dotyczy opracowania koncepcji pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy lotniczej, która miała miejsce pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. Zginęło wtedy 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria.

– Przedłużenie terminu do 16 stycznia jest spowodowane prośbami wielu uczestników konkursu – poinformował prof. Myjak. Zaznaczył, że dzięki przedłużeniu terminu artyści będą mogli dopracować projekty, a także poprawić te aplikacje, które zostały niewłaściwie złożone. – Chcemy uspokoić emocje. Było bardzo wiele odwołań i próśb w tej sprawie – dodał.

– W konkursach to się zdarza bardzo często. Ponadto doszliśmy do wniosku, że nie chcemy rozstrzygać konkursu przed świętami Bożego Narodzenia. To nie jest najlepszy termin. Nie chcemy też budzić niepotrzebnych emocji, choć one na pewno będą – zaznaczył prof. Myjak.

Poinformował też, że do tej pory do konkursu zgłoszono ok. 110 prac z Polski, ale także z Rosji, Turcji i USA.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/przedluzono-termin-nadsylania-prac-konkursowych-na,1,4916615,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *