Realizm filozofii lewicowej

… wierzy, bo nikt nawet nie próbuje go przekonać, że to trucizna, bo prawica wie, że to utopia, a z utopią się nie dyskutuje. Ale zwykły chłop ma jeszcze chłopski rozum, rozum uśpiony podsycaną przez lewicę pychą, i ten rozum trzeba obudzić jeżeli chcemy zwyciężyć, jeżeli wierzymy w zwycięstwo. Ten rozum obudzić muszą filozofowie, filozofowie, którzy wreszcie przeanalizują dorobek lewicy i powiedzą: „Dlaczego to; do stu tysięcy piorunów; działa?Dlaczego utopia kształtuje rzeczywistość?”

 

Nic nie da czekanie, aż utopia upadnie sama, bo jest utopią.Nie, ona nie upadnie sama, nie upadnie dopóki ludzie jej wierzą, dopóki lewica kształtuje ich wiarę. A lewica jest realistyczna, lewica uczy się na błędach. Nie udał się komunizm, nie udał nazizm, to buduje eurosocjalizm.Jeżeli się i to nie uda, lewica wymyśli coś nowego, bo lewica wie, że niemożna zrealizować ani obalić utopii bez ludzi,ani wbrew nim, a prawica,a tomiści, a realiści, oni mają biblioteki, oni nie pytają Czesia z Grudziądza „jak Ty to rozumiesz?”, bo Czesiu nie jest filozof i co Czesiu może rozumieć. A lewica pyta, a lewica uczy się rozmawiać z Jaśkiem z Kołobrzegu, uczy się go tak przekonywać, aby uwierzył w  to co słyszy. I Jurek z Krościenka wierzy, wierzy bo nikt go nie broni, bo prawica z utopią nie dyskutuje. A kiedy uwierzy, to lewica zabiera całe jego dobro. A on dalej wierzy, wierzy, że tak musi być bo nikt go nie broni, a kiedy próbuje się sam bronić, kiedy mówi, że może być inaczej, pada pod zabójczo realnym „zejdź na ziemię, wszędzie tak mają”a on nie ma broni, nie ma zaprojektowanego w katedrach filozofii miecza na swoja miarę, bo prawica z utopią nie dyskutuje.

 

Prawica usiłuje z lewicowych czytanek wydedukować, jak oni definiują konia, a lewica konia siodła i ujeżdża. Prawica analizuje ruchy łyżeczki: a tu okręcił, a tu przesunął, a tu przytrzymał; a lewica widząc to, tak zamiesza, tak zakręci, że nie zauważamy kiedy wsypie cukier, bo lewica dobrze wie, od czego herbata jest słodka. Lewica sadzi las możliwości i precyzyjnie planuje przecinkę,a prawica skrupulatnie kataloguje wszystkie drzewa. Prawica z utopią nie dyskutuje, a lewica morduje podludzi, kułaków, nienarodzonych,starców. Prawica nie zajmuje się wymyśloną rzeczywistością, a lewica powtarza sto razy i kłamstwo staje się prawdą. Prawica udowadnia, że tot ylko ideologia, a lewica przejmuje następne szkoły i kolejne pokolenie urabia krok dalej.

 

Lewica jest blisko Ewy z Ciechanowa, Maćka z Krakowa, Anny ze Szczecina, lewica posyła do nich psychologów,socjologów, urzędników, policjantów, opiekę społeczną. Lewica pociesza, lewica wysłuchuje, lewica karze, lewica nagradza, lewica dzieli, lewica… rządzi. Bo lewica jest realistką. Lewica wie, że tak, jak medycyna nie jest dla lekarzy,tak filozofia nie jest dla filozofów i umie z tej wiedzy korzystać.Lewica orze, lewica sieje, lewica zbiera owoce. A prawica… z utopiąnie dyskutuje.

 

Lewica wie, jak zebrać obfite żniwo, bo lewica dobrze rozumie znaczenie słów „po owocach ich poznacie”. Oto prawdziwy realizm.A prawica…

 

Piotr Kotara

[aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Realizm filozofii lewicowej”

  1. Czesto to jest kwestia zwyklego tupetu a nie realizmu. I halasliwosci. Trudno tez polemizowac z czyms, co polemika nie jest zainteresowane, bo uwaza siebie za ostateczna prawde i jest odporne na wszelkie argumenty. Zreszta tak jest, ze im ktos bardziej jest przekonany o slusznosci wlasnej ideii, tym latwiej mu innych do tego przekonac. A kto ostrozniej feruje wyrokami o rzeczywistosci, ten ma zdecydowanie mniejsza sile „uwodzenia”. Ludzie nie lubia skomplikowanych rzeczy. Czysta psychologia. Uwaga do redakcji: jakas plaga bledow jezykowych zawisla nad tym portalem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *