Rękas: COVID Macht Nicht Frei

Wszystkim oburzonym (i „oburzonym”) wiadomym transparentem – poradzić można jedno: Nie zachowujcie się jak naziści – to nie będą was do nich porównywać. Ponadto zaś śmieszne i żenujące – to jest dopiero zachowanie tych krytyków, którzy jakoś nie mogą się zdecydować: czy rzeczone hasło to „obraza holocaustu”, czy szczepionek? Tak się kończy, gdy się ma zbyt wielu świętych…

Nie-poważny problem

Nie zgadzam się też z krytyką akcji zwolenników Konfederacji jako rzekomo „niepoważnej” i „nadmiernie happeningowej”.  Ani mi Konfederaci szwagrowie, ani rodzina, ale zajmuję się tym, czym się zajmuję wystarczająco długo – by nie powtarzać na poważnie kocopołów w rodzaju „Trzeba robić POWAŻNĄ politykę!”,Trzeba zajmować się POWAŻNYMI sprawami!”, „Partie muszą CÓŚ robić i wziuńć wreszcie do POWAŻNEJ roboty!” itd. – bo to dokładnie NIC nie znaczy. I sami powtarzający, zapytani co to właściwie jest ta „POWAŻNA polityka” i jak się ją robi – przeważnie mają problem z rozwinięciem swego banalnego zawołania. Mała opozycyjna partia szczęśliwie trafiwszy do Sejmu – nadal jest małą opozycyjną partią i nie robi ŻADNEJ polityki, bo polityka to przede wszystkim rządzenie, a tym się zajmują inni. Może natomiast POLITYKOWAĆ – bo to zajęcie dla całej reszty. I to właśnie Konfederacja robi. Do niczego innego zresztą stworzona nie została (oczywiście poza kwestiami finansowymi), bo bajki jak to „przejmuje rządy w kraju przedstawiając znakomity, POWAŻNY program” – może też odłóżmy pod choinkę.

Wytłumaczmy rzecz prościej. Konfederacja jest partią radykalnej mniejszości. Jej rolą jest zatem reprezentować i wyrażać mniejszości tej potrzeby, interesy, lęki i frustracje. I oto pojawiła się mniejszość kolejna, do pewnego, ale tylko do pewnego stopnia tożsama z tą pierwszą. To przeciwnicy COVIDpolityki. Przecież tylko wariat i idiota nie próbowałby się do grupy tej odwołać. Zwłaszcza, że w przypadku Konfederacji ewentualne pójście pod prąd czy choćby tylko przemilczenie poglądów antylockdownowych – równałoby wyborczemu samobójstwu.

Nie bujać (na obcasach)

Zresztą – tematyką COVIDową konfederaci zajęli się przecież i tak stosunkowo późno i raczej niechętnie, poniekąd przymuszeni nastawieniem własnego elektoratu. I jedni wykorzystują je chętniej (JKM, Braun – obaj w happenerskim żywiole), a drudzy najchętniej wcale (wiecznie zestrachany zza swej maseczki Bosak). Całkiem zignorować oddolnej krytyki polityki lockdownów i sprzeciwu wobec COVIDianizmu – jednak przecież nie mogli, bo to dopiero byłoby samobójstwo, nie tylko zresztą wizerunkowe. I to jest w tym wszystkim kluczowe. Niepoważne to jest wielkopańskie bujanie się na obcasach „Oj już skończcie z tym COVIDem! My, Wielkie Umysły zajmujemy się tylko POWAŻNYMI sprawami…”.  Bo to COVID był, jest i jeszcze pewnie długo będzie NAJPOWAŻNIEJSZYM i najważniejszym zagadnieniem społecznym, gospodarczym, a zatem i politycznym, nie tylko dla Polski i Polaków.

Przez COVIDa, z COVIDem i w COVIDzie dzieje się dziś wszystko w świecie – i nie tylko w pełni uzasadnia to odwoływanie się do skojarzeń z innymi totalizmami. A w dodatku to właśnie odnosząc do COVIDianizmu i jego skutków rozlanych już na każdą bodaj dziedzinę życia – można przecież i wręcz należy poruszać właśnie i te POWAŻNE tematy, za którymi niby to tęsknią ci „oburzeni” i „krytyczni”. Polityka fiskalna i organizacja ochrony zdrowia. Prawa obywatelskie i woluntaryzm prawny. Redystrybucja dochodów i spekulacje finansowe. Bariery międzynarodowe i cenzura w internecie. Brać, korzystać, poruszać – to wszystko dziś COVIDowe. Dziś i niemal na pewno jutro.

COVIDkacet

Dlatego właśnie drwina z „czyniących wolnymi” szczepień jest i uzasadniona, i słuszna. Choć też było zupełnie oczywiste co za nią Konfederatów spotka, jakich osmarują zaraz od każdej strony, utaplają od „neonazizmu” po „foliarstwo”. Ktoś to jednak powinien był zrobić. Choćby po to, by zostało wypowiedziane. Bo to jest właśnie zrozumienie w jak naprawdę poważnej sytuacji się znaleźliśmy. Nikt bowiem się nie „śmieje z ofiar Auschwitz”. To tylko poczucie, że nasz świat staje się obozem.

I krzyki kapo tylko to potwierdzają.

Konrad Rękas

Click to rate this post!
[Total: 20 Average: 4.3]
Facebook

1 thought on “Rękas: COVID Macht Nicht Frei”

 1. ’trochę’ sprostuję narrację autora w temacie >COVID=stan na dzień 18.12.2021:
  rząd szapu> joe crash test dummy bideta podjął się syzyfowej pracy>WYSZCZEPIENIA całej ludzkości i farbę puścił >wg amerykańskich opinii>
  „US Deputy Secretary of the Treasury Department Wally Adeyemo – second-highest ranker in the entire Tresury Department (1st jest Yellen) tells America it’s all the fault of those who have not yet succumbed to his boss’s demand that you take the jab:
  'The reality is that the only way we’re going to get to a place where we work through this transition is if everyone in America and everyone around the world get vaccinated”
  czyli na nasze:
  Rzeczywistość jest taka, że jedynym sposobem, abyśmy doszli do miejsca, w którym będziemy mogli przejść przez to przejście, jest zaszczepienie wszystkich w Ameryce i wszystkich na całym świecie>>
  .https://youtu.be/sqdXJIrMuLA
  za
  A desperate Biden Administration turns to terrorism
  .https://www.sott.net/article/459683-A-desperate-Biden-Administration-turns-to-terrorism
  autorstwa Ron Paul Institute:
  oraz
  Biden Reveals Plan to ‘Vaccinate the World’ ( 05.12)
  .https://katehon.com/en/news/biden-reveals-plan-vaccinate-world
  President Joe Biden has vowed to not force the nation into yet another lockdown as the new Covid-19 strain spreads. Apart from encouraging vaccination at home, Biden said the US “must vaccinate the world.” !!!!!
  i stąd w hamerycy 'mandatory’ >OBOWIĄZKOWE szczepienia wprowadzone 'executive order’ (na nasze>dekret) – co narusza całą masę 'wolności’
  ALE też dzisiaj:
  Flu/Covid Related Crimes Against Humanity Charges>(do ICC>international criminal court)
  czyli „Oskarżenia o zbrodnie przeciwko ludzkości związane z grypą/covidem” vide>
  .https://stephenlendman.org/2021/12/17/flu-covid-related-crimes-against-humanity-charges/
  '6 grudnia aktywiści przeciwko matce wszystkich sponsorowanych przez państwo zbrodni przeciwko ludzkości (w tym dr Michael Yeadon) złożyli skargę karną do głównego prokuratora MTK.
  Reprezentowani przez adwokat Hannah Rose, ich skarga stwierdza, co następuje:
  na podstawie obszernych twierdzeń i załączonej dokumentacji stawiamy zarzuty osobom odpowiedzialnym za liczne naruszenia Kodeksu Norymberskiego, zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne i zbrodnie agresji w Wielkiej Brytanii, ale nie tylko, także osobom z tych krajów.”
  i 'doniesienie’ dotyczy:
  Oskarżeni przestępcy to m.in.:
  >>UK prime minister Boris Johnson
  >>Britain’s chief medical officer Christopher Whitty
  >>Former UK health and social care secretary Matthew Hancock
  >>Current UK health and social care secretary Sajid Javid
  >>Chief executive of medicines and healthcare products regulatory agency (MHRA) June Raine
  >>WHO head Tedros Ghebreyesus
  >>Bill and Melinda Gates
  >>Pfizer chairman and CEO Albert Bourla
  >>AstraZeneca CEO Stephane Bancel
  >>Moderna CEO Pascal Soriot
  >>Johnson and Johnson CEO Alex Gorsky
  >>Rockefeller Foundation president Rajiv Shah,
  >>Charlatan, fraudster, Pharma profiteer Fauci
  >>>>>>>>World Economic Forum head Klaus
  Schwab (!!!!!!)
  >>>EcoHealth Alliance head Peter Daszak
  i
  Są winni
  >NAJCIĘŻSZYCH ZBRODNI LUDOBÓJSTWA (genocide)
  przeciwko ludzkości poprzez użycie zabójczych zastrzyków z zamiarem masowej eksterminacji niechcianych segmentów społeczeństwa na całym świecie, wraz z dążeniem do przekształcenia narodów wspólnoty światowej w społeczeństwa władców>
  'wynalazca technologii mRNA — używanej przez Pfizera i Modernę (były 1st liner -szefów badań w Pfizer) — Dr. Robert Malone.
  Se możecie Państwo doczytać >vide linki
  i końcowe słowa Stephena Lendman’a:
  Sprawiedliwość nie nadejdzie ani na drodze sądowej, ani legislacyjnej. !!!!
  ….
  Rewolucja ludowa jest jedynym rozwiązaniem.!!!!
  …..
  Nic, powtarzam nic, innego nie może zadziałać.!!!!
  .
  Czy dotyczy to nas jako Polaków czy jesteśmy POLINVolk?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *