Rękas: Czy Putin został carem?

Czy po referendum w Rosji Władimir Putin został carem? Na to pytanie odpowiada Konrad Rękas.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]
Facebook

10 thoughts on “Rękas: Czy Putin został carem?”

  1. W rosyjskiej konstytucji dokonano kilkanaście zmian, w tym kolejne uprawnienia dla parlamentu, uregulowanie statusu Rady Państwa czy prymat konstytucji Rosji nad prawem międzynarodowym. Jednak z pewnego powodu polskojęzyczne ośrodki podniecają się tylko liczeniem od nowa kadencyjności urzędu prezydenckiego.

    Przez ten punkt widzenia nigdy nie będziemy jako kraj i naród poważnie traktowani i spostrzegani…

    1. Przecież, że rosyjski Parlament i masa innych, to fasada dla oligarchii. Np. żeby wiedzieć jak skończy się praca nad ustawą nie trzeba czekać do ostatniego kroku… wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Czy popiera ją Prezes?

      1. @JSC – w takim razie każdą instytucję demokratyczną należy traktować jako fasadę dla oligarchii…

          1. Nawet szwajcarskie referendum czy wiec plemienny w puszczy amazońskiej lub kongijskiej a nawet i papieskie konklawe…

            1. O nie… w przeciwieństwie do wyżej wymienionych w referendum szwajcarskim decyduje wola ludu, a nie tak jak w ojczyżnie nowożytnej demokracji tak za Brexitem okazało się tylko sugestią. Która jak pokazało kilka następnych rządów mało znaczącą… nie przygotowali nawet planu… czego owoce Brytyjczycy zbioru na przełomie tego roku. I raczej nie będzie to czego elektorat oczekiwał…

              1. O nie… w przeciwieństwie do wymienionej instytucji referendum w Szwajcarii na wiecu w Puszczy Amazońskiej decyduje wola ludu, którzy nie są zmanipulowani przez propagandę medialną, wpływy swoich pracodawców, wpływy instytucji edukacyjnych lub sieć powiązań. Jedynie powrót do trybalizmu pozwoli na rządy ludu!

                W Szwajcarii masz nawet 30 spraw rocznie rozpatrywanych przez referendum. Jednocześnie w Szwajcarii masz wielkie centrum finansów, handlu, bardzo ważny przemysł (25% PKB). Czy naprawdę wierzysz, że nikt, absolutnie nikt, nie ingeruje w to co jest, nie przedstawia medialnej papki, formalnych i nieformalnych środków nacisku, aby zabezpieczyć swoje interesy i wpływy? To jest naiwność na poziomie liberała, który wierzy jeszcze w to co pisał Jan Jakub Russo o szlachetnym dzikusie i złej cywilizacji…

                I co do tego ma nieudolność Brytyjczyków?

                1. (…)Jednocześnie w Szwajcarii masz wielkie centrum finansów, handlu, bardzo ważny przemysł (25% PKB). Czy naprawdę wierzysz, że nikt, absolutnie nikt, nie ingeruje w to co jest, nie przedstawia medialnej papki, formalnych i nieformalnych środków nacisku, aby zabezpieczyć swoje interesy i wpływy?(…)
                  Weżmy pod lupę jedno z referendum, w którym głosowano sprawę zakupu myśliwców Grippen… tu siły polityczne powinne raczej chcieć utrzymać przetargu, a jednak sprawa się rypła.

                  (…)I co do tego ma nieudolność Brytyjczyków?(…)
                  To nieudolność nie pozwoliła im zamknąć procesu Brexit’u w terminie… jak nie potrafili negocjować to powinni wyjść na twardo. A jeśli naród głosując za wyjściem miał co innego na myśli… to pojawiały się propozycje ponownego referendum… w Szwajcarii wystarczyłoby zebrać odpowiednią ilość podpisów i nie ma proszenia się!!!

                  1. Gdybyś zapomniał – w Szwajcarii to nie ośrodki polityczne są ważne, ale finansowe, biznesowe i przemysłowe. System kantonów oznacza brak centralizacji, a ministrowie bardziej służą koordynacji działań kantonów niż realnego kierownictwa. Oznacza to, że nie ma systemu partyjnego, gdzie Pierwszy Sekretarz lub Przewodniczący Partii może dyktować członkom partyjnym co mają robić i myśleć. Ergo siła jest przeniesiona gdzie indziej – na ośrodki finansowe, biznesowe i przemysłowe.

                    Masz te Grippeny. Obecnie w renegocjacji umowy oferowany jest 100% offset dla Szwajcarii oraz ściślejszą współpracę SAABu ze szwajcarskim przemysłem. Dzięki odrzuceniu w referendum oferty szwedzkiej Szwajcaria uzyskała jeszcze lepszą ofertę. Dla porównania weź Polskę kupującą F16 i inne US-zabawki

                    1. (…)Dla porównania weź Polskę kupującą F16 i inne US-zabawki(…)
                      Chyba lepszym bechmarkiem byłyby Caracale…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *