Rękas: Trumponarodówka

No i mamy koalicję zwolenników Europy Amerykańskiej. Co charakterystyczne – spóźnioną, bo wymyśloną jeszcze w czasach Bannona/Trumpa. Teraz – już tylko epigońską. Jaki jest bowiem sens orientowania się amerykanofili na POPRZEDNIĄ i PRZEGRANĄ ekipę w Waszyngtonie? To tak, jakby założyć międzynarodówkę rusofili upijających się z żalu po rządach Jelcyna

Zeloci atlantyzmu

Taki sojuszyk z miejsca pozycjonuje się przeciw dwóm podstawowym ośrodkom układu atlantyckiego – zarówno przeciw Niemcom w Europie, jak i (co zabawniejsze) przeciw… obecnej amerykańskiej administracji. Jaki jest więc jego sens i korzyść z zawarcia, poza snuciem marzeń, że albo Trump wróci na Białym Koniu, albo Biden jednak okaże się Rycerzem Białej Kamelii? W zasadzie jedyny pozytyw jest zatem czysto politologiczny: oto mamy wszystkie post-amerykańskie kartofelki w jednym ognisku, taki comming-out agentury poprzedniego waszyngtońskiego reżimu. To ładnie z ich strony, że przynajmniej przestają udawać…

I żeby nie było niejasności. Podpisane partie orientują się nie przeciw dominacji amerykańskiej w Europie – tylko domagają się jej ZWIĘKSZENIA przynajmniej w swojej części kontynentu. Nie orientują się przeciw niemieckiej dominacji gospodarczej, tylko chcą Niemiec JESZCZE BARDZIEJ po swojej, tzn. po amerykańskiej stronie. A przede wszystkim – nie mogłyby się orientować ani przeciw Waszyngtonowi, ani Berlinowi/Brukseli, nie przedstawiają bowiem żadnej realnej geopolitycznej alternatywy. One chcą by było tak samo jak teraz, tylko bardziej i z nimi bliżej ośrodka decyzji, ot i wszystko. To zeloci atlantyzmu, takie maszerowanie w (pół)unijnej skali, skupione na łapaniu Amerykanów za rękawy i tłumaczeniu im, że jeśli powierzą partyjkom-sygnatariuszkom zarząd powierniczy nad Europą, a przynajmniej nad wybranymi krajami, to one dopiero wycisną ze swych rodaków każdego dolara w imię atlantyckiej współpracy!

Wielka Polska Kaczyńska?

Oczywiście jednak objawienie się Kaczyńskiego u (wirtualnego) boku Salviniego czy Le Pen zachwyciło rodzimych maszerujących, całą tę naszą internetową „prawicę tradycjonalistyczną”, widzącą geopolitykę tak samo infantylnie, jak krajową scenkę polityczną, na której ekscytuje ich a to „Solarna Polska„, a to „konserwatywne zwroty PiS-u”, no bo przecież kogoś trzeba popierać! Środowisko to swoją wiedzę o świecie czerpie z TVN i GW, tylko odczytywanych na opak „a, kogoś skrytykowali, to na pewno jest fajny! I w sumie to nowy Caudillo, Salazar, Pinochet i święty Jerzy!”. Jeśli więc myśl, że Jarosław Kaczyński zbuduje Wielką Polskę, Katolickie Państwo Narodu Polskiego czy po prostu będzie rządzić zgodnie z tym, co właśnie podpisał z europejskimi partnerami wydaje się absurdalna – to kręgi te przechodzą nad nią do porządku i zwyczajnie wygaszają, bo świat słów liczy się dla nich bardziej od faktów. Fakty są zaś takie, że koalicja osieroconych trumpofili i wykastrowanej ideowej niegdyś prawicy zachodnioeuropejskiej po prostu nie może dać żadnego nowego impulsu czy to Europie, czy Polsce. Nie odrzuca bowiem rzeczy najważniejszej – amerykańskiej klatki, w której trzymani jesteśmy wszyscy wspólnie: i ta niby krytykowana brukselska biurokracja, i niemiecka dominacja gospodarcza, i agenda LGBTQ, i przymus imigracyjny itd. Nie da się zwalczyć skutków nie zwalczając przyczyny – czyli amerykańskiej okupacji Europy! A przecież właśnie tego najbardziej oddani, choć podrzędni agenci Waszyngtonu nie zrobią, niezależnie od tego czy niektórzy dobrani do tego niezgranego combo wybrać takiej ścieżki szczerze by nie chcieli…

Trumpizm bez Trumpa

Dokładnie trzy lata temu opisując melodię graną w ówczesnej dopiero strojonej kapeli Bannona/Trumpa zastrzegałem:

„Wśród scenariuszy geopolitycznych dla Polski wyróżnić dziś należy:

– UTOPIJNY – Polska zrzuca zależność od zagranicy, odbudowuje swoją gospodarkę, występuje z utrudniających jej rozwój bloków i porozumień międzynarodowych. W efekcie kształtuje swoją rzeczywistość geopolityczną w oparciu o posiadany potencjał, odzyskane aktywa i uświadomioną rację stanu. Efekt: Rozwój i bezpieczeństwo.

– MARZYCIELSKI – dzięki współpracy ze Stanami Zjednoczonymi Polska wydobywa się spod zależności od Unii Europejskiej, uczestniczy w organizacji nowego ładu międzynarodowego w Europie Środkowej, a następnie wraz z nim zrzuca też dominację amerykańską. W efekcie obiecujemy już nie palić tego świństwa.

– PRAWDOPODOBNY/PESYMISTYCZNY – Polska bierze udział w rozgrywce Stanów Zjednoczonych z Unią Europejską, dokonuje zakupów, wpłat i nakładów wymaganych przez USA, a jednocześnie ponosi koszty jako podwykonawca gospodarki niemieckiej, poddanej presji niemieckiej. Kiedy USA osiągają porozumienie z UE jesteśmy w punkcie wyjścia, minus pieniądze oddane Amerykanom (i syjonistom) oraz bez niemieckich montowni na naszym terytorium. W efekcie rosną wydatki budżetowe, spada dynamika produkcji, następuje redukcja zatrudnienia, wpływów budżetowych i wyhamowanie wzrostu PKB. Efekt: Stagnacja.

– MOŻLIWY/BIERNY – Polska nie bierze udziału w rozgrywce Stanów Zjednoczonych z Unią Europejską, nie dokonuje wydatków wymaganych przez USA, nie podejmuje działań na rzecz uniezależnienia gospodarki Polski od niemieckiej. Tkwimy w dotychczasowej pułapce średniego wzrostu, warunkowaną sytuacją Niemiec i całej eurozony. Jak w pkt. 3 ponosimy koszty rozgrywki amerykańsko-europejskiej, nie mamy instrumentów samodzielnego rozwoju. W przypadku częściowej emancypacji Europy od Ameryki – poprawiamy swoją sytuację pod kątem bezpieczeństwa, natomiast gospodarczo tylko jeśli Bruksela/Berlin znajdą jakiś pomysł na Europę. Efekt: Inercja”.

Jak wiemy – ostatecznie doszło faktycznie do realizacji wariantu P/P, tylko oddanie pieniędzy syjonistom jeszcze przed nami, no i Niemcy w III RP trzymają się mocno, co jednak nie powstrzyma na długo nieuchronnego – czyli tąpnięcia gospodarczego w Polsce. Co ważne jednak – działania PiS wskazują, że Kaczyński sądzi, że rok 2018 jeszcze się nie skończył i można grać trumpizm bez Trumpa, choć przecież wiemy, że nie dało się tego robić nawet gdy tamten jeszcze był prezydentem. No chyba, że Prezes też wierzy, że Biden to sobowtór siedzący w makiecie Gabinetu Owalnego w Hollywood… Wspierający zaś deklarację PiS-u, FIDESZ-u. Legi i pozostałych robiąc to z pobudek ideowych – nadal naiwnie wierzą w możliwość wariantu Marzycielskiego, z budową polskiej (i prawdziwie europejskiej) siły w oparciu o sojusz z „prawdziwą Ameryką”.  W takim zaś razie to już nawet nie są marzenia, tylko odmienne stany świadomości.

Sen polskiego wariata

A jaki los naprawdę gotuje Polsce i Europie wielki amerykański sojusznik – to przecież dowiadywaliśmy się każdego dnia Miesiąca Dumy i pod tym względem nie różnili się wszak zwolennicy poprzedniego i obecnego prezydenta USA. Decyzje odnośnie ekip zarządczych w poszczególnych krajach podczas nieuchronnej Czwartej Fali też już zapewne zapadły. A wszyscy, którzy rozpaczliwym ruchem chcą jeszcze zasłużyć na łaskę hegemona – powinni wspomnieć, że już w poprzednim systemie nie oglądano się za bardzo na zapewnienie, że ktoś szczerze i gorąco kocha Sowietskij Sojuz, a inni tylko udają. Ważne było bowiem tylko kto na obecnym etapie jest potrzebny. I tak jak żałosny jest 72-letni Kaczyński liczący zapewne, że wykonując gorliwie amerykańskie  rozkazy oszwabi partnerów tak łatwo, jak zarządza różnymi Suskimi – tak równolegle żenujący jest inny emeryt, Donald Tusk tego samego niemal dnia powracający by namiestnikować w Polsce z nadania innej frakcji globalistycznej. I to jest prawdziwy wymiar, perspektywa i dramat III RP w środowisku międzynarodowym. Można bowiem podpisywać i ogłaszać co się żywnie podoba – a potem i tak jesteśmy na takie sprzedajne miernoty u sterów. I nawet tym zająć się nie potrafimy, a marzymy o zbawianiu Europy…

Konrad Rękas

Click to rate this post!
[Total: 21 Average: 4.4]
Facebook

10 thoughts on “Rękas: Trumponarodówka”

 1. (…)Jaki jest bowiem sens orientowania się amerykanofili na POPRZEDNIĄ i PRZEGRANĄ ekipę w Waszyngtonie?(…)
  Ekhem… jest z tych co są rzeciwnika Trumpa, ale muszę zauważyć, że ta ekipa jest przegrana, ale niedobita i jeszcze Republikanie przy najbliższych prawyborach pożałują, że go nie zatopili.

 2. (…)no bo przecież kogoś trzeba popierać!(…)
  W wielu wyborach nie brałem i żyje mi się lepiej… nie muszę ani (…)się nie cieszyć(…) ani wstydzić się swoich (…)reprezentantów(…).

 3. (…)oraz bez niemieckich montowni na naszym terytorium.(…)
  Widzę jednak, że ktoś na prawdę wierzy tu w rynek zbytu bez siły nabywczej.

 4. Godny ubolewania obraz lęków obywatela nad własnym państwem od 300 lat leżącym między Rosją a Niemcami (Prusami). Nic tylko płakać, jednak politycy rządzący naszym krajem muszą sobie jakoś radzić, aby w dłuższej perspektywie nie doprowadzić do wspólnej granicy niemiecko-rosyjskiej.
  Pan Rękas często powołuje się na względy geopolityczne, których jednak nie rozumie. Nie rozumie przede wszystkim tego, że obecność amerykańska w Polsce, i szerzej na pomoście bałtycko-czarnomorskim, ma na celu niedopuszczenie do powstania osi Moskwa-Berlin, która w sprawach polskich byłaby wówczas ostatnią instancją decyzyjną. USA są w naszym regionie obecne, aby nie dopuścić do powstania „Europy od Lizbony do Władywostoku” (konstrukt rosyjski wspierany intelektualnie m.in. przez Dugina). Ameryka jest tu obecna po to, aby udaremnić przejęcie przez Rosję kontroli geopolitycznej nad Europą Zachodnią jako kluczowego zasobu w globalnej rywalizacji między mocarstwami. Dlatego, tu proszę p. Rękasa o szczególną uwagę, globalny interes USA jest zbieżny z geopolitycznym interesem Rzeczypospolitej.
  Przechodząc do spraw polskich należy zauważyć fundamentalną różnicę między miedzy polityką Kaczyńskiego i Tuska. Polityka Kaczyńskiego skłóciła Polskę ze wszystkimi sąsiadami oprócz Węgier. Jesteśmy obecnie izolowani i osamotnieni na arenie międzynarodowej. Bardzo widoczny jest spadek Polski w hierarchii międzynarodowej. Doprowadziła do tego polityka Kaczyńskiego, który podporządkował politykę zagraniczną Polski polityce wewnętrznej rządów PiS. To już jest koniec rządów PiS, jeżeli nie chcą ich ani Niemcy ani Amerykanie. Płakać po Polsce PiS będą tylko Orban i Putin. Tak się zawsze kończy jeżeli ideologia góruje nad geopolityką.

  1. Pan geopolityk z jednej strony krytykuje Kaczyńskiego, że skłócił Polskę z wszystkimi sąsiadami oprócz Węgier (którzy nie są bezpośrednimi sąsiadami, nawiasem mówiąc). Z drugiej strony domaga się polityki sprzecznej z interesami dwóch najważniejszych sąsiadów: Niemiec i Rosji.

   1. Nie, domagam się dobrej polskiej polityki balansowania między Niemcami, USA i Rosją, a także Chinami w celu wzrostu siły gospodarczej mającej główny wpływ na pozycję państwa w stosunkach międzynarodowych. Wobec widocznego wycofywania się Ameryki z Europy postawiłbym na zacieśnianie relacji z Niemcami, ekonomicznych i wojskowych, aby Niemcom nie opłacała się oś Moskwa-Berlin. Od Waszyngtonu żądałbym konkretów: wojskowych i ekonomicznych wzmacniających Polskę na obszarze buforowym między Polską a Rosją. A jeśli nie to niech Ameryka sama sobie broni państw bałtyckich.
    W stosunkach polsko-amerykańskich szykuje się przesilenie, ciekawe jak rząd sobie z nim poradzi. Jestem pesymistą, gdyż polityka zagraniczna jest w zapaści.

 5. (…)Jak wiemy – ostatecznie doszło faktycznie do realizacji wariantu P/P, tylko oddanie pieniędzy syjonistom jeszcze przed nami, no i Niemcy w III RP trzymają się mocno, co jednak nie powstrzyma na długo nieuchronnego – czyli tąpnięcia gospodarczego w Polsce.(…)
  Do ruiny Polski nie prowadzą żydowskie roszczenia tylko rujnowanie całych dzielnic metropolii i służby zdrowia co razem wzięte może dać między innymi epidemię grużlicy.

 6. Szanowny Panie Rękas
  uprzejma prośba OD………..LIĆ od prezydenta TRUMPa >w każdej części Pańskiego pisania wykazuje Pan NIEZNAJOMOŚĆ-identycznie jak postowicze-realiów USA+NATO i stąd BEZRADNOŚĆ nie tylko rau’a (jak ministra sz Polin)
  ale CAŁOŚCI 'polityki’ zjednoczonej prawicy/PIS aka 'patrioci’>
  ale jest to też SUMMA 'odzyskiwania-obalania-dekomunizowaznia-przedmurzenia chrześcijaństwu (znaczy się 'wschodnia flanka’)-RUSOFOBIA wyssana z mlekiem matek’ post1989
  NEC LOCUS UBI POLONIA FUIT to celna trawestacja starego greckiego powiedzenia (POLONIA zamiast TROIA).>
  i cała ta szopa Kaczyńskiego>proszę nie pisać
  „Oczywiście jednak objawienie się Kaczyńskiego u (wirtualnego) boku Salviniego czy Le Pen zachwyciło rodzimych maszerujących, całą tę naszą internetową „prawicę tradycjonalistyczną”,’
  bo to była inicjatywa Kaczyńskiego i jego mózgowców>proszę sobie ten kwit przeczytać jest tak ŻAŁOSNA jak sam 'autor’, jego braciszek, morawer, czaputowicz, parys, maciarewiecz a kiedyś olszewski, szeremietiew, i cała kamaryla TKM i 'sądzić należy po owocach’>na łamach szczególnie myslpolski.info jest cała masa opinii które demaskują ŻADNOŚĆ ideowa tej formacji a wystarczy posłuchać i poczytać p.Wielomskiego 'w przedmiocie sprawy’.
  PIS był – jest i będzie do 'odstrzelenia’ przez KANALIE, których reprezentantem jest
  Tusk.
  Uprzejma prośba o przyjęcie do wiadomości>
  jesteśmy w amerykańskiej strefie okupacyjnej i liczy się to co OKUPANT zdecyduje i NAKAŻE wykonać
  i uprzejma prośba>>NIE RŻNĄĆ GŁUPA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *