Rewolucjoniści zajmą Ławrę Poczajowską?

22 lutego około stu rewolucjonistów zablokowało dojazd do prawosławnej Uspienskiej Ławry Poczajowskiej i kościoła Ducha Świętego w obwodzie tarnopolskim. Na drodze rozłożyli podpalone następnie opony i grożąc bronią palną, zabraniają wiernym dostępu do świątyni. Mnisi obawiają się, że oblężenie ma na celu przejęcie Ławry przez Kościół grecko-katolicki i przepędzenie prawosławnych, do czego popierający rewolucjonistów na Majdanie grekokatolicy wzywali już od lat. Przeor Ławry wezwał wszystkich prawosławnych do modlitwy za uchronienie jej przed atakiem.

Ronald Lasecki

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Rewolucjoniści zajmą Ławrę Poczajowską?”

  1. Widzieliśmy na Majdanie modły uniackie, parochowie kręcili się po zajmowanych budynkach administracyjnych, zaś katedra uniacka w Kijowie stanowiła ośrodek przekazywania wsparcia materialno-finansowego dla Majdanu. Tradycja święcenia noży zobowiązuje…

  2. Jakie one niewinne a ślachetne, te unity. No, ale przynajmniej, w przeciwieństwie do tzw. „lefebrystów”, są w tzw. „pełnej jedności”. A swoja drogą, fajny pretekst dla Rosjan do interwencji: obrona prawosławnych miejsc kultu i samych prawosławnych wiernych przed czystkami na tle religijnym. Chociaż, zdaniem posoborowców, ich kumpli żydojbców oraz pedofili, prawosławnych to pewnie mozna traktować „kak sobaku”. Chyba, ze się Wania wkurwi i przegłodzi, albo potylicę przestrzeli. Wtedy będzie, że „miłośmierdzia nie było”, że „stalinizm”, że totalitaryzm.

  3. @KR Rozumiem, ze Pan jest przekonany, ze Sw.Jozafata zamordowali rowniez Unici 🙂 Nie ma co z tego robic wojny religijnej. « Majdan » sam w sobie jest wybrykiem malusienkiej grupki agitatorow. Kraj ma 50 mln obywateli, a ilu jest ich na « Majdanie » ? Gdyby nie media, w ogole bysmy nie wiedzieli, ze takie wydarzenia zachodza. Dzisiaj sluchalem audycji z udzialem Le Pena – ojca. Powiedzial m.in. ” a czy w FR nie dzialy sie jeszcze gorsze rzeczy? kazdy porod odbywa sie we krwi. mam dosyc tego wtracania sie w sprawy innych ludow ze strony UE”. Pozniej rozwinal koncepcje Union Boréale i uznal, ze bez Syberii Europa sobie nie poradzi. Zaproponowal scisla wspolprace z Rosja i ze Slowianami. Za tlo wydarzen na Ukrainie uznal apetyt UE i jej mocodawcow na istniejace tam zloza gazu lupkowego i chwiejnosc Janukowicza. Nie ma co z tego robic akcji antykatolickiej, bo tylko Pan narobi wrogow sprawie pojednania polsko-rosyjskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.