Rezolucja PE ws. odebrania Białorusi MŚ w hokeju

Europoseł Marek Migalski oświadczył na swoim blogu w Onecie, że jutro Parlament Europejski wezwie do odebrania Białorusi organizacji Mistrzostw Świata w hokeju w 2014 roku. – Można mieć więc stuprocentową pewność, że jutro zostanie to przejęte przez cały Parlament Europejski. A więc – zwycięstwo! To jeden z moich najlepszych dni w tej Izbie – pisze Migalski.

Oto treść:

„Wzywa się Narodowe Federacje Hokeja na Lodzie państw członkowskich UE oraz wszystkich innych demokratycznych krajów, aby nakłoniły IIHF, w tym podczas następnego posiedzenia Kongresu w maju w Helsinkach, aby zrewidowała swoją wcześniejszą decyzję i przeniosła Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie w 2014 roku z Białorusi do innego kraju jeśli wszyscy więźniowie polityczni uznani przez międzynarodowe organizacje praw człowieka za »więźniów sumienia« nie zostaną uwolnieni oraz jeśli reżim nie pokaże jasnych sygnałów przestrzegania zobowiązania do poszanowania praw człowieka i rządów prawa”.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rezolucja-pe-ws-odebrania-bialorusi-ms-w-hokeju-mi,1,5057698,wiadomosc.html

Komentarz: Hitler i Stalin mieli identyczne zdanie na temat politycznego i ideologicznego charakteru sportu. Sport w służbie jedynie słusznej ideologii. Brawo Panie Pośle! [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *