Rocznica śmierci Mariana Reutta

Dziś mineła symboliczna rocznica śmierci Mariana Ruetta; działacza Obozu Narodowo-radykalnego Falanga, zaś później Związku Młodych Narodowców. Był tłumaczem  Mikołaja Bierdiajewa, głównym ideologiem od spraw gospodarczym RNR-u, ale także kochającym mężem i ojcem. Publikował między innymi w „Mysli Narodowej”, „Ruchu Młodych”, „Akademiku Polskim”, „Sztafecie”, „Podaj Dalej”, „Prosto z Mostu”, „Falandze” czy „Ruchu Gospodarczym. Kiedy wybuchła wojna, związał się z Konfederacją Narodu. Parokrotnie aresztowany, ostatecznie osadzony w obozie Gros-Rosen, w którym został najprawdopodobniej bestialsko skatowany przez Niemców.

Marian Reutt był jednym z najwybitniejszych, obok Wojciecha Zaleskiego i Adama Doboszyńskiego, przedstawicieli polskiej idei trzeciej drogi oraz dystrybucjonizmu w okresie międzywojennym. Mimo swego młodego wieku pozostawił po sobie wyjątkowy dorobek, który do dziś wydaje sie w wielu kwestiach aktualny. Marian Reutt był jednym z tych przedwojennych ideologów polskiego nacjonalizmu, którzy jako cel postawił sobie krucjatę przeciw materializmowi.  Cześć i chwała mu oraz wieczne spoczywanie po prawicy Pana.

JW

za: http://narodowcy.net/rocznica-smierci-mariana-reutta/2012/01/28/

a.me.

Książka poświęcona Marianowi Reuttowi jest dostępna w naszej  księgarni: http://sklep.konserwatyzm.pl/ku-nowemu-sredniowieczu-arkadiusz-meller/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *