Różnica między PO a PiSem w graniacach błędu statystycznego

Instytut Badania Opinii Homo Homini zapytał w sobotę 10 września o preferencje wyborcze reprezentatywną grupę tysiąca stu osób. Okazało się, że 31 procent respondentów chce głosować na PO, a na PiS niewiele mniej – 29 procent. W ocenie prezesa Instytutu, to istotna zmiana w krótkim czasie, bo od 19 sierpnia.

Marcin Duma zwrócił uwagę, że Platforma Obywatelska traci ponad 3 procent, Prawo i Sprawiedliwość zyskuje 4 procent i w efekcie różnica między nimi maleje do zaledwie 2 punktów procentowych.

Według sondażu dla Polskiego Radia, na SLD chce głosować 13,8 procent respondentów, na PSL 6,5 procent a na Ruch Poparcia Palikota nieco ponad 4 procent. To znaczy, że lewica i ludowcy mają dosyć stabilne notowania, natomiast wyraźnie w górę idzie Ruch Palikota, zauważył Marcin Duma.

– W tym przypadku poparcie wzrosło o 3 procent w ciągu 3 tygodni. Ruch Palikota wydaje się iść po mandaty w Sejmie – ocenił prezes Instytutu Badania Opinii Homo Homini.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/436241,Sondaz-PO-w-odwrocie-Palikot-i-PiS-w-natarciu

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Różnica między PO a PiSem w graniacach błędu statystycznego”

  1. Bardzo, bardzo możliwe. Wielu młodych chciało głosować na NP głównie dla programu gospodarczego, kwestie moralności są im obojętne. Wiem, bo sam mam paru znajomych którzy głosowaliby na NP, a tak będą głosować na Palikota.

  2. Pozytywnie to nie świadczy o Nowej Prawicy, sami stawiają kwestie ekonomiczne na 1 miejscu przed moralnością to się nie ma co dziwić, że część elektoratu Korwina i Palikota jest wspólna.

  3. „Zbliża się piso-komuna. Jeszcze zatęsknimy za „kranem z ciepłą wodą”.” Trzeba się także przygotować na represje polityczne za „zniesławianie mniejszości”. Jak ten duet (PiS-SLD) dojdzie do władzy, to właśnie się stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *