Ruch na rzecz lepszej Polski

Przeglądam różne portale oraz Internetowe publikatory. Wiele osób porusza w rozlicznych tekstach kwestię kształtu przyszłej sceny politycznej w Polsce.

Komentatorzy i publicyści dostrzegają oddolne oczekiwanie zmian w przedmiotowym obszarze. W artykułach tych pojawiają się rozważania dotyczące ruchu narodowego. Zjawisko to jest różnie postrzegane, niemniej nikt nie kwestionuje, że formacja ideowo – polityczna przywiązująca zasadniczą wagę do tradycji narodowych, republikańskich i wolnościowych ma w Polsce poważne podglebie, i że będzie odgrywać (w mojej ocenie poważną) rolę w polityce polskiej. Właśnie, Polskiej, a nie takiej polityce, która ma swoją stolicę w Moskwie, Waszyngtonie czy Brukseli. Stolicą ruchu narodowego jest bowiem Warszawa.

O ile publicyści tudzież komentatorzy odnoszą się do ruchu narodowego jako do czegoś co w sposób naturalny pozycjonuje się właśnie na scenie publicznej i nabiera rozmachu, o tyle oceny tego odrodzenia nowoczesnego patriotyzmu są różne. I mogą być różne, byleby były rzetelne. Uważam, że dziennikarstwo i publicystyka wymagają właśnie rzetelności, iż to bardzo ważna społecznie misja.

Dziś ruch narodowy, to 20-to i 30-latkowie, nowe pokolenie ludzi nie obarczonych dziedzictwem PRL-u i pomagdalenkowej III RP, którzy pragną żyć i funkcjonować w sposób godny we własnym kraju. Ludzie, którzy chcą podmiotowej roli Polski w polityce międzynarodowej, głoszą potrzebę kontrrewolucji kulturowej oraz patriotyzmu gospodarczego, a także oddolnej zmiany funkcjonowania zbiurokratyzowanego państwa, które przeszkadza a nie pomaga przeciętnym obywatelom w codziennym życiu oraz przekształcenia go w kraj praworządny. Bardziej Prawy i Sprawiedliwy. I taki jest właśnie ruch narodowy. Tworzą go ludzie różni, niepozbawieni wad. To jednak ludzie zupełnie innego pokolenia i stylu myślenia. Dobrze wykwalifikowani bądź kształcący się, głęboko przywiązani do Polski, ideowi, odczuwający potrzebę służby własnemu państwu. Dla ruchu tego istotą funkcjonowania nie jest władza sama w sobie, lecz Lepsza Polska. Ruch Narodowy jest dziś Ruchem na Rzecz Lepszej Polski.

dr Rafał Zgorzelski

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Ruch na rzecz lepszej Polski”

  1. Trochę tow. Gierkiem jedzie. Jeżeli coś z tego wynika, to pewne wnioski na temat pokolenia dzisiejszych dwudziesto, trzydziesto-latków – jeżeli taka drętwa mowa do nich trafia.

  2. Dla (PIS/PO/SLD/PSL/inna dowolna partia) istotą funkcjonowania nie jest władza sama w sobie, lecz Lepsza Polska…wszyscy tak twierdzą. Tylko z tego jeszcze niewiele wynika! W dalszym ciągu dużo za dużo sloganów. Naprawdę mogłoby sobie autor darować propagandowe ozdobniki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *