Ryszard Kalisz zabiegał o głosy Polonii w Berlinie

Kandydat SLD do Sejmu Ryszard Kalisz zabiegał o głosy Polaków mieszkających w Berlinie. Przekonywał, że polska lewica chce, aby Polonia mogła bez przeszkód pielęgnować swą tożsamość; opowiedział się za rozwojem współpracy polsko-niemieckiej.

Ryszard Kalisz przebywał w Berlinie na zaproszenie Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD). Przeprowadził rozmowy w centrali SPD i spotkał się wiceprzewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Thierse. Odwiedził też polsko-niemiecką Szkołę Europejską im. Roberta Jungka i wraz z berlińskimi politykami SPD uczestniczył w dyskusji z grupą mieszkańców miasta.

„Żeby się zrozumieć, trzeba się dobrze poznać. Marzę o chwili, kiedy przeciętny mieszkaniec Berlina będzie znał Polskę tak dobrze jak Majorkę” – żartował Kalisz na spotkaniu, na które przyszli zarówno Polacy, jak i Niemcy. Jego zdaniem we współpracy obu krajów „coś jednak szwankuje”, bo – jak ocenił – od około ośmiu lat w Polsce nastąpił „wzrost nastrojów ksenofobicznych i nacjonalistycznych”, o czym – jak mówił – świadczyło zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych w 2005 r.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory/sld/artykuly/358772,ryszard-kalisz-zabiegal-o-glosy-polonii-w-berlinie.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *