Rząd Donalda Tuska uzyskał wotum zaufania

Rząd Donalda Tuska uzyskał w Sejmie wotum zaufania. Za gabinetem koalicji PO-PSL zagłosowało 234 posłów – o 10 więcej niż wynosiła wymagana większość bezwzględna. Przeciw było 211. Dwóch posłów wstrzymało się od głosu. W sumie w głosowaniu wzięło udział 447 parlamentarzystów.

Oprócz klubów koalicyjnych za rządem premiera Tuska zagłosował również przedstawiciel Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. Od głosu wstrzymał się natomiast Tadeusz Dziuba (PiS) oraz Dariusz Dziadzio (Ruch Palikota). Przeciwko rządowi głosowali dwaj posłowie niezależni – Ludwik Dorn i Tomasz Jagiełło.

Posiedzenie Sejmu rozpoczęło się tuż po godzinie 10. Na początku premier Donald Tusk odpowiadał na pytania, jakie skierowali do niego w debacie parlamentarzyści. Pytania szefowi rządu postanowiło zadać 130 osób.

Część posłów PiS opuściło salę obrad Sejmu po tym, gdy premier Donald Tusk w swoim wystąpieniu zasugerował, że wydarzenia 11 listopada w Warszawie to następstwo wspierania przez PiS „chuliganów ubranych w szaliki klubowe”.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/rzad-donalda-tuska/rzad-donalda-tuska-uzyskal-wotum-zaufania,1,4911428,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Rząd Donalda Tuska uzyskał wotum zaufania”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *