Schetyna vs Ziobro

Do najbliższej środy odroczył krakowski sąd wyrok w procesie o naruszenie dóbr osobistych, jaki Grzegorz Schetyna (PO) wytoczył Zbigniewowi Ziobrze (PiS) za jego wypowiedź na antenie Radia Maryja.

W poniedziałek sąd przesłuchał zarówno powoda Grzegorza Schetynę, jak i pozwanego Zbigniewa Ziobrę, zamknął przewód sądowy i wysłuchał głosów stron. Ogłoszenie wyroku odroczył do środy.

Obecny marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna wytoczył Ziobrze proces o ochronę dóbr osobistych za jego wypowiedź w Radiu Maryja z 17 marca 2009 r. Ziobro – były minister sprawiedliwości i poseł PiS – mówił wówczas m.in., że Schetyna (wówczas wicepremier i szef MSWiA – PAP) jest „ciemną postacią, nie szarą eminencją, a ciemną postacią tego rządu”; „człowiekiem, o którym się mówi, że odpowiada za wszystkie takie ciemne sprawki, które są związane m.in. z nadużywaniem służb specjalnych przeciwko opozycji”.

Powołując się również na wypowiedzi „niektórych posłów PO z kuluarów”, Ziobro stwierdził, że jest to „człowiek od brudnych zadań, jego postać jest szczególna, więc jeżeli jest ktoś z nim związany, to rzeczywiście może cieszyć się później poczuciem bezkarności, takie są podejrzenia”.

Schetyna domaga się od Ziobry przeprosin, które miałyby zostać opublikowane w Radiu Maryja, Radiu Zet oraz w „Gazecie Wyborczej”, a także wpłaty 30 tys. zł na Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

Schetyna przed sądem podtrzymał swoje wyjaśnienia złożone na początku procesu. Potwierdził tezę, że został pomówiony przez Zbigniewa Ziobrę, który naruszył jego dobra osobiste. Wskazał na fakt, że wypowiedź pozwanego była powszechnie cytowana i analizowana w mediach i była uznana jako opinia o jego wpływie i wykorzystywaniu służb specjalnych.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/355693,w-srode-wyrok-w-procesie-schetyna-ziobro.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *