Skinheadzi popierają Palikota

„Palikot is Punk Rocker” –  piosenka o takim właśnie tytule trafiła do sieci już 2 września 2011 r. „Sztuczny penis, głowa świni/Znowu Janek w Sejmie dymi/ Znów posłowie oburzeni/Chcieliby go dziś uziemić!/ Janek nie daj się!/ Wspomożemy cię!/ Zabawa nam będzie git,/ Póki nie nadejdzie świt” – śpiewa zespół Psy Wojny. Kapela, która lideruje niejaki Falon powstała w 1985 r. w Jastrzębiu. „Tym, co zjawiskowe w przypadku przedstawionego niżej artysty jest fakt, że Falon – działa. Permanentnie i wielobiegunowo. Całe swoje życie postawił na jedną kartę: na muzykę. I chyba właśnie Tomek najlepiej potwierdza ideę ukrytą pod pojęciem muzyki. Jeśli bowiem twórca – artysta „robi” muzykę niekoniukturalną, promując ją poprzez działania okołomuzyczne, to Tomek „Falon” Jaworski jest człowiekiem instytucją. Z honorem „wypina” się na te salony, które go nie chcą skutecznie „robiąc” swoje” – tak piszą o swoim projekcie muzycy. Należy więc postawić pytanie jak kapela, kreująca się na „antysystemową” udzieliła poparcia politykowi – jakby nie było – pierwszej ligi?Jak się okazuje, na wypromowaniu piosenki zależało samym ludziom Palikota! Zamieścił ją na portalu You Tube, wraz ze zmontowanym klipem, użytkownik, występujący pod nickiem „yarecki”, którym jest Jarosław Milewczyk – kandydujący z RP. Pod filmikiem zamieścił specjalne podziękowanie dla lidera kapeli – Falona (ten łysy, wytatuowany pan na zdjęciu) i Andrzeja Rozenka – lidera listy Ruchu Palikota w Katowicach, który reprezentował ugrupowanie w debacie, która odbyła się na antenie telewizji Superstacja 28 września br. Trudno więc mówić w tym przypadku o tym, że promowanie kontrowersyjnego zespołu jest wynikiem zabiegów podrzędnych działaczy RP, ale jego czołowych postaci.

 

Czy jest o co kruszyć przysłowiową kopię? Zdecydowanie. Zespół Psy Wojny nie jest bynajmniej zwykłą punkową kapelą dla zbuntowanych dzieciaków z irokezami, ale ulubieńcami lewackiego odłamu ruchu skinheads, zaprzyjaźnionym ze słynącymi z niezwykłej agresji, kibolami drużyny St Pauli (sam lider zespołu śpiewa na koncertach w szaliku tego klubu). Dlatego na koncertach zespołu pojawiają się nie tylko kinder-punkowcy, ale również skini i aktywiści antify. Podczas występów Psów Wojny w wirze pogo dobrze bawią się misiowaci łysole we flekach.

Aleksander Majewski

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/skinheadzi_popieraja_palikota_16034

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Skinheadzi popierają Palikota”

  1. Podczas gdy pan Adamski pisze, że „Środowiska konserwatywne są największymi przyjaciółmi Izraela” w „Uważam [uwarzam?] Rze”

  2. Jak ktoś ma RSS na frondzie to robicie mu zdublowany przegląd newsów. Nie można choć napisać tego własnymi słowami i z własnej perspektywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *