Sojusz PSL-PJN

TVN24 donosi:

PSL i PJN mają się do siebie coraz bliżej. Obie partie ogłosiły w piątek, że rozpoczynają współpracę programową pod hasłem „Centrum dla Polaków”, której znakiem firmowym ma być wspólne logo. – Chcemy pokazać, że w Polsce istnieje możliwość na lepszą rozmowę i nowy styl w polityce – powiedział Jan Bury z PSL. – Opozycja też ma coś do powiedzenia – dodała Elżbieta Jakubiak z PJN.

http://www.tvn24.pl/psl-i-pjn-pod-nowym-logo-lacza-sie-programowo,303757,s.html

Komentarz: Bardzo mądre posunięcie polityczne obydwu partii. PSL zyskuje odnogę „miejską”, a PJN dostaje szansę na powrót na scenę polityczną. Dla Polski to szansa rozbicia chorego kondominium PIS-PO. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Sojusz PSL-PJN”

  1. Tylko że: 1. wyborcy PSL zawsze odtrącają wszelkie obce wtręty na swoich listach. 2. PJN nie ma potencjału własnego, który mógłby zostać dodany do tego projektu. 3. Wspólne (czyt. nowe) logo może zmniejszyć czytelność wyborczą PSL, a to z kolei da pożywkę wewnątrzpartyjnej opozycji. 4. To wszystko ładnie może wyglądać z Warszawy (choć przecież też nie, to jakby nie patrzeć Mazowsze), ale w terenie PSL ma konkretną twarz lokalnego kapitalizmu politycznego i robienie z tego „chadecji” będzie wyglądało uciesznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *