Szlęzak: Kompromitacja na froncie ukraińskim (o wizycie Prezydenta Andrzeja Dudy w Kijowie)

Prezydent Andrzej Podpiszę Wszystko Duda podpisał wspólną deklarację z prezydentem Ukrainy Piotrem Poroszenką. Można by to skwitować krótko i powiedzieć, że prezydent Duda znowu podpisał, co mu kazali, ale sprawa jest poważniejsza.

Ta deklaracja jest jednostronna. Strona Polska deklaruje dla Ukrainy wszystko, Ukraina dla Polski nic. Można powiedzieć, że deklaracja prezydenta Dudy jest wiernopoddańcza, ale wbrew pozorom nie wobec Ukrainy, ale wobec interesów USA. W tej deklaracji prezydent Duda robi z Polski popychadło, gotowe rozbić głowę o rosyjski mur w interesie Ameryki.

W deklaracji nie ma oczywiście nic o braku jasnego ukraińskiego stanowiska wobec upowskiego ludobójstwa na Polakach. Są jakieś żałosne eufemizmy o trudnej, tragicznej przeszłości po których nie wiadomo kto, kogo mordował. Wbrew temu, co jest napisane w deklaracji związanie Polski z Ukrainą nie jest gwarancją niepodległości Polski. Obecna jednostronna deklaracja jest zapowiedzią, że gnijąca ukraińska państwowość pociągnie Polskę za sobą w katastrofalny dla Polski konflikt z Rosją. Już nie oczekuję, że prezydent Duda to rozumie. Chyba w PiS nikt tego nie rozumie. Pozostaje tylko apelować, tłumaczyć i prosić, by zrozumiała to polska opinia publiczna, co niniejszym czynię.

A czy Państwo rozumiecie, że prezydent Duda działa przeciw polskim interesom narodowym?

Andrzej Szlęzak

za: fb

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

1 thought on “Szlęzak: Kompromitacja na froncie ukraińskim (o wizycie Prezydenta Andrzeja Dudy w Kijowie)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *