Szlęzak: O budowie Wojsk Obrony Terytorialnej

W wielu środowiskach nieprzychylnych PiS-owi bardzo krytycznie ocenia się powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej. Ma to być siła zbrojna do tłumienia demonstracji przeciwników PiS-u, tworzona według schematu; kibole i narodowcy, czyli faszyści, stworzą bojówki na wzór hitlerowskiego SA albo nawet i SS, które krwawo i brutalnie będą się rozprawiać z przeciwnikami politycznymi. Ten schemat myślenia powiela wielu moich dobrych znajomych o poglądach liberalno – lewicowych. Uważam, że w tej sprawie popadają wręcz w histerię.

PiS nie potrzebuje bojówek. Dopóki rządzi to lać opozycję może policja. Jak rządziła PO, to policja i inne służby inwigilowały „prawicową ekstremę”, a jak uznały za stosowne to prały ile wlezie. Jak ktoś nie wierzy, to służę przykładami. Warto przypomnieć, że pomysł stworzenia formacji na kształt amerykańskiej gwardii narodowej miała już PO. O ile pamiętam, to z PiS-u nie padały głosy, że oto powstaje nowe ZOMO, żeby prać prawdziwych patriotów. Narodowe Siły Rezerwowe nie powstały bo ówczesny rząd nie miał pojęcia jak to zorganizować i sfinansować i pewnie co z tym NSR-em robić.

Uważam, że i rząd PiS-u z tym sobie nie poradzi. Na razie wygląda to na improwizację, która ma wszelkie szanse przekształcić się w radosną twórczość, która skończy się bałaganem i zmarnowanymi pieniędzmi. Tych pieniędzy na dzień dzisiejszy i tak nie ma, a nawet jakby jakieś były, to i tak nie wiadomo ile i na co ich potrzeba. Przynajmniej nie widać ich w projekcie budżetu państwa na przyszły rok. Minister Antoni Macierewicz ma rozmach w wydawaniu publicznego grosza, bo jak słychać wydal już cały roczny budżet na cele reprezentacyjne. Nie słychać za to, żeby do tej pory wykazał się jakimiś zdolnościami organizacyjnymi poza dawaniem pracy ludziom nie mających kwalifikacji. Nie boję się pisowskich bojówek. Bardziej martwi mnie, że te Wojska Obrony Terytorialnej, które uważam za potrzebne, będzie tworzył właśnie Macierewicz. Według mnie zwyczajnie nie wróży to organizacyjnego sukcesu.

A Państwo uważacie, że taka formacja jest potrzebna i że PiS zrobi z niej partyjne wojsko?

Andrzej Szlęzak

za: facebook

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *