Tajna akcja wywołała skandal

Pod rządami socjalistów w Portugalii służba wywiadowcza podsłuchiwała dziennikarzy – ujawniły dziś portugalskie media. Rząd wszczął już w tej sprawie dochodzenie.

Według „Publico”, jednego z najbardziej opiniotwórczych dzienników Portugalii, wywiad interesował się dziennikarzami jego redakcji. Gazeta ustaliła, że jedna z akcji, prowadzona pod kryptonimem „Lista zakupów”, skierowana była m.in. przeciwko byłemu redaktorowi „Publico” Nuno Simasowi, pełniącemu dziś funkcję dyrektora w portugalskiej agencji informacyjnej Lusa.

– Operacja prowadzona przez służbę SIED (Servico de Informacoes Estrategicas de Defesa – wywiad), zarządzaną wówczas przez Jorge Silvę Carvalho, polegała na zbieraniu i analizie SMS-ów wysyłanych i odbieranych przez dziennikarza. Akcja była prowadzona w okresie od 19 lipca do 12 sierpnia 2010 r. – ustalił „Publico”.

Lizbońska gazeta powołuje się na informacje przekazane przez jednego z pracowników spółki Optimus, operatora telefonicznego, z którego sieci korzystał dziennikarz.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tajna-akcja-lista-zakupow-wywolala-skandal,1,4833035,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *