UK: Izba Lordów za restytucją mienia żydowskiego w Polsce

Wśród państw, w których postęp w uregulowaniu kwestii zwrotu żydowskich majątków prywatnych spadkobiercom dawnych właścicieli uznano za niewystarczający, wymieniono też Rumunię, Węgry, Chorwację i Łotwę.

Uczestnicy czwartkowej debaty nad priorytetami brytyjskiego przewodnictwa w Międzynarodowym Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA) wyrazili nadzieję, że rząd brytyjski wywrze presję na Polskę i inne kraje, by nie zwlekały dłużej z tą sprawą.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl

Komentarz: Ze swojej strony zwracamy się z prośbą do Izby Lordów, aby zainicjowała zwrot Hiszpanii Półwyspu Gibraltar, który Brytyjczycy okupują od kilkuset lat. [aw].

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “UK: Izba Lordów za restytucją mienia żydowskiego w Polsce”

  1. Nie chodzi o żaden „zwrot” mienia, tylko o nadanie. Chodzi o nacisk na rząd III RP, by uchwalił ustawę nadającą mienie Żydów, którzy zginęli nie posiadając spadkobierców, Państwu Izrael i żydowskim organizacjom roszczeniowym z USA. Chodzi o nadanie mienia poległych bezpotomnie żydowskich obywateli II RP Żydom, którzy nie mają z nimi prawnie nic wspólnego, a łączy ich jedynie rasa/narodowość. Proszę nie przyjmować nomenklatury naszych wrogów i nie używać w kontekście tej sprawy słowa „zwrot”, bo później mniej kumaci ludzie to czytają i myślą, że rzeczywiście chodzi o jakiś zwrot.

  2. Zwroty/nadania maja dotyczyć gryp dziwnie ze soba kooperujacych na tzw. majdanie: 1/ Niemców (Ziemie Zachodnie, Pomorze, Mazury), 2/ Ukraińców (tzw. Małopolska Wschodnia) 3/ Żydów (resztówka Polski, mniej wiecej tzw. Kongresówka, majaca stać sie Judeopolonią). Prawdopodobnie obserwujemy ogólnoeuropejski albo wręcz swiatowy konsensus w sprawie rewizji tzw. porządku po-jałtańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *