Ukraina: Achmetow wzywa do strajku przeciw separatyzmowi

Największy ukraiński oligarcha Rinat Achmetow wezwał do… strajku generalnego przeciwko separatyzmowi i Donieckiej Republice Ludowej. – Chcę powiedzieć wszystkim: nie dam się zastraszyć. Nikomu, także tym, którzy nazywają się niejaką doniecką republiką – grzmiał w wystąpieniu video dla portalu segodnya.ua. – Nie pozwolę tak zwanej DRL zniszczyć Donbasu – dodał.

W odpowiedzi na wezwanie dyrekcje dwóch zakładów w Mariupolu – kombinatu im. Ilicza i „Azowstali” – ogłosiły, że 20 maja oba przedsiębiorstwa przerwą pracę w godzinach 12.00-15.00. Taki trzygodzinny „strajk” ma się odbywać codziennie „do czasu stabilizacji sytuacji politycznej w regionie”. Oba zakłady są częścią grupy „Metinwest”, należącej do Achmetowa.

„W ten sposób wielki biznes chce okazać swój sprzeciw wobec idei separatyzmu i innych nieporządków w naszym mieście. Celem akcji jest także zamanifestowanie, że rozwój przemysłu metalurgicznego możliwy jest tylko w warunkach integralności Ukrainy. W rezultacie zaostrzenia sytuacji na Południowym-Wschodzie i działań nielegalnych formacji staje się niemożliwa realizacja umów, przedsiębiorstwa metalurgiczne ponoszą straty” – informuje „Portal miasta Mariupola”.

http://www.0629.com.ua/news/537546

http://www.segodnya.ua/regions/donetsk/v-svyazi-s-situaciey-na-donbasse-rinat-ahmetov-sdelal-ekstrennoe-zayavlenie-521628.html

http://hvylya.org/news/exclusive/nas-ne-zapugat-tak-nazyivaemoy-donetskoy-respublikoy-ahmetov.html

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.