Uroczyste spotkanie z kombatanami AK w Łodzi

14 lutego w budynku Stowarzyszenia Robotników Cherzścijańskich w Łodzi młodzi przedstawiciele ruchu narodowego, skupieni w organizacji Narodowa Łódź mieli zaszczyt wziąć udział w uroczystym spotkaniu z kombatantami – żołnierzami Armi Krajowej „którzy całe swe życie są wierni Bogu i Ojczyźnie, a wielu spośród Nich oddało je w walce, zarówno podczas wojny, jak i po jej zakończeniu, niejednokrotnie ginąc w komunistycznych kazamatach.

 

Czcimy nie tylko pamięć przywódców, jak gen. Stefana Roweckiego – „Grota”, zamordowanego przez Niemców, czy gen. Leopolda Okulickiego, zamordowanego przez komunistów w Moskie, ale także zasłużonych żołnierzy, wśród Nich majora Jana Piwnika „Ponurego”, rotmistrza Jana Pileckiego oraz wszystkich tch, którzy dotrzymali wierności Ojczyźnie i złożonej przysiędze wojskowej.

 

Dziś, gdy wielu naszych wrogów pragnie, aby Naród zapomniał o tych ideałach, obowiązkiem naszym jest ich kultywowanie i przekazywanie następnym pokoleniom.” – jak pisze prezes Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich w Łodzi Józef Janusz.

 

Prócz narodowców i członków Stowarzyszenia pojawili się także przedstawiciele ZHRu, Ruchu Odbudowy Polski Jana Olszewskiego oraz stow. Forum dla Ojczyzny. Warto dodać, że spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej atmosferze przy asyście gitar, śpiewów, ciekawych historii i opowieści, oraz pysznego obiadu przygotowanego przez miejscowe kasyno. 🙂

 

AM

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *