W Rosji będą kary za molestowanie?

Na początku lipca do rosyjskiej Dumy trafił projekt ustawy przygotowany przez posła z partii Sprawiedliwa Rosja, Olega Niłowa. Zakłada on nowelizację odpowiednich paragrafów Kodeksu Administracyjnego, które w nowym brzmieniu miałyby przewidywać kary od 30 do 50 tysięcy rubli (dla recydywistów 100 tysięcy rubli) grzywny lub karę 120 godzin pracy przymusowej za molestowanie kobiet. Cudzoziemcy byliby ponadto przymusowo deportowani poza granice Rosji.

Nowelizacja nie weszła jeszcze w życie, jej zgłoszenie wskazuje jednak na narastanie tendencji konserwatywnych w rosyjskiej polityce. Jest to kolejny projekt po zakazach bezczeszczenia symboli religijnych, propagowania homoseksualizmu, organizowania dziecięcych konkursów piękności czy zanieczyszczania rodzimego języka obcymi (głównie amerykańskimi) słowami projekt ustawy idący w kierunku moralnej i kulturalnej sanacji społeczeństwa. Zgłaszanie takich projektów wynika z pragnienia zyskania przez posłów-wnioskodawców uznania w strukturach kremlowskiej władzy i w opinii publicznej, zatem jest dowodem na powiew konserwatywnego „wiatru zmian” w rosyjskiej polityce. Zachowując się tchórzliwie i niekonsekwentnie w polityce wobec „bliskiej zagranicy”, Putin buduje równocześnie w Rosji konserwatywne państwo opiekuńcze. Ten model konserwatywnego państwa opiekuńczego powinien być wzorem również dla nas – w Polsce. 

Ronald Lasecki

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “W Rosji będą kary za molestowanie?”

  1. Co jest molestowaniem, a co nim nie jest? Obawiam się, że rozwój pedalstwa na Zachodzie za jedną z przyczyn ma penalizację tzw. molestowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.