W Warszawie uczczono pamięć ofiar mordu w Odessie 2 maja

Z inicjatywy Komitetu Ukraińskiego pod budynkiem ambasady Ukrainy w Warszawie odbyła się 2 sierpnia uroczystość w trzecią miesięcznicę zbrodni w Odessie, dokonanej 2 maja br. przez neonazistowskie bojówki na przeciwnikach politycznych.

 

Zebrani, w większości działacze warszawskich środowisk lewicowych, uczcili pamięć ofiar mordu chwilą ciszy, zapalono znicze. Wypuszczono w powietrze 48 czarnych balonów, symbolizujących oficjalnie zidentyfikowane ofiary zbrodni. Podobne uroczystości odbyły się o tej samej godzinie w wielu stolicach europejskich oraz przed Domem Związków Zawodowych w Odessie, gdzie doszło do mordu.

 

2 maja neonazistowskie i kibolskie bojówki związane z „Prawym Sektorem” zamordowały w Odessie co najmniej 48 osób z grona działaczy tzw. Antymajdanu. Część osób została spalona żywcem, pozostałe zmarły w wyniku zaczadzenia lub bestialskiego pobicia.

 

Śmierć ponieśli m.in. znany odeski poeta Wadim Niegaturow, aktywista lewicowego Zjednoczenia „Borot’ba” Andriej Brażewski, 17-letni działacz Komsomołu Wadim Papura i deputowany rady obwodowej Wiaczesław Markin. Wiele osób odniosło rany. Sprawcy nie zostali dotąd ukarani.

 

Rosyjskie gwiazdy recytują wiersze Wadima Niegaturowa: http://www.youtube.com/watch?v=DQ2CZ2RUOAs#t=60

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “W Warszawie uczczono pamięć ofiar mordu w Odessie 2 maja”

  1. Tragedia. Na zlecenie Chazarów-pseudożydów-nasienia-Lucyfera, grekokatolicy mordują prawosławnych. Doszło jeszcze do tego, że w tym diabelskim procederze unitów wspomagają polscy katolicy i zachodni protestanci. Ohyda. Czy Słowianie opamiętają się wreszcie i przejrzą na oczy, czy też wolą żyć jak psy w Neo-Chazarii, której budowa jest właśnie finalizowana na Ukrainie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.