Wędrówki z Torunium – poznajemy swój region i historię

2 maja br. z okazji Dnia Flagi oraz 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Towarzystwo Torunium im. Antoniego Bolta zorganizowało wycieczkę dla młodzieży z cyklu „Wędrówki z Torunium – poznajemy swój region i historię”. Trasa wycieczki liczyła około 12 km, przebiegała z Parku Miejskiego na Przedmieściu Bydgoskim wzdłuż brzegu Wisły, do Portu Drzewnego. Wycieczkę poprowadził prezes Towarzystwa Torunium, Norbert Wasik.

   Z zaproszenia Torunium skorzystała głownie młodzież ze szkół średnich. Swoje skromne 2 osobowe reprezentacje wystawiły dwie młodzieżowe organizacje, plus trzecia, której członkowie (4 osoby) pojawili się na ognisku integracyjnym kończącym całą wyprawę. W trakcie wycieczki odbyły się krótkie prelekcje nt. Dnia Flagi i barw narodowych RP, uchwalenia Konstytucji 3 Maja, rotmistrza Witolda Pileckiego i patriotyzmu gospodarczego. W wycieczce i ognisku łącznie wzięło udział 18 uczestników.

  W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom za przygotowanie i wygłoszenie poszczególnych wykładów. Informacje o kolejnych wycieczkach cyklu już wkrótce. /bz/

ŹRÓDŁO: www.ttorunium.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *