Wielomski: O istocie i celach polskiej “prawicy niepodległościowej” (glosa do “Dziejów głupoty w Polsce”)

Internet to znakomite miejsce do podglądania polskiej “prawicy niepodległościowej”. Po latach tego podglądania i obserwacji dochodzę do wniosku, że ludzie zwący się w Polsce “prawicą niepodległościową” to ci, do których nie docierają jakiekolwiek argumenty racjonalne, polityczne, real-polityczne, ekonomiczne. Żadne. Polska “prawica niepodległościowa” w ogólnie nie posługuje się rozumem. Żyje wyłącznie emocjami, nienawiścią, fobiami, wielkimi hasłami podtykanymi jej przez (prawdopodobnych) agentów amerykańskiego i niemieckiego wywiadu, udających “prawdziwych patriotów”, a rozlokowanych w post-solidarnościowych sferach politycznych i medialnych.

Celem całej polskiej “niepodległościowej prawicy” jest doprowadzenie Polski do:

1/Przegranej wojny z Rosji, co ludzie ci uznają za osiągnięcie znaczącego “zwycięstwa moralnego”, zgodnie z romantyczną formułą Gloria victis.

2/ Doprowadzenie kraju do ruiny gospodarczej z powodu demagogii socjalnej, bowiem “prawica niepodległościowa” wierzy w “wielki czyn”, “wielki zryw” i pogardza czymś tak prozaicznym jak praca, zaradność, akumulacja kapitału.

3/ Doprowadzenie do stworzenia wizji Polski jako niedoszłego sojusznika III Rzeszy, który przez pomyłkę nie poszedł z III Rzeszą na Moskwę, czego powinniśmy żałować. L’anticommunisme d’abord! (trawersując Ch. Maurrasa).

4/ Uczynienie z naszego kraju pośmiewiska całego świata przez rozmaite idiotyczne działania polityczne na arenie międzynarodowej.

Słowem, wywiady USA i Niemiec zacierają ręce. Putin zresztą także: mieć takiego wroga to marzenie każdego męża stanu (a co dopiero Katechona!).

Polska prawica to zwykłe błazny (tym razem bez cudzysłowu).

Adam Wielomski

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *