Wielomski: Covid i po Covidzie

Jakieś 2 miesiące temu Bill Gates nagle ogłosił, że pandemia Covid-19 została pokonana i czas wrócić do normalności, czy też to „nowej normalności”. Gdy tylko Bill Gates ogłosił „koniec pandemii” z ust wielu lekarzy słychać było miażdżącą krytykę. Wielu z nich twierdziło, że „Gates skompromitował się” i zniszczył swój „autorytet, który zdobył w walce z pandemią”. Wypowiedź Gatesa absolutnie mnie nie zaskoczyła. Już kilka miesięcy temu koniec pandemii ogłosił Klaus Schwab ze Światowego Forum Ekonomicznego. W jego najnowszej książce Kapitalizm interesariuszy – która właśnie wchodzi na polski rynek księgarski – pandemii i Covida już nie ma. Schwab już kilka miesięcy temu pisał o Covidzie w czasie przeszłym, jako o pokonanej zarazie, o końcu „wielkiego resetu” i końcu „kapitalizmu udziałowców”, zastępowanego przez „kapitalizm interesariuszy”.

Krytycy Billa Gatesa pisali, że ten miliarder „skompromitował się”, gdyż liczba chorujących na Covida wcale nie spada, a liczba umierających na niego także nie. Wyrażanie podobnych opinii przez lekarzy, częstokroć z tytułami profesorskimi, świadczy o kompletnym niezrozumieniu rzeczywistości w której żyjemy. To nie profesorowie nauk medycznych i epidemiolodzy decydują czy epidemia trwa czy też skończyła się! Decyzję taką podjęto gdzieś na jakimś szczycie, może u Klausa Schwaba w Davos? I była to decyzja polityczna, a decyzje polityczne – jak uczy Carl Schmitt – „rodzą się z niczego”, z woli decydujących, a nie z faktów empirycznych. Epidemia skończyła się bowiem kolejne rządy ogłaszają jej koniec, kolejne państwa kasują paszporty covidowe, likwidują obostrzenia, kończą z wysyłaniem ludzi na kwarantannę. I liczba chorych czy zmarłych nie ma nic do rzeczy! Wspomniany wcześniej Schmitt nauczał, że w polityce najważniejszym pytaniem jest „kto decyduje”, a nie nad czym decyduje! Ludzie mogą sobie chorować tak jak chorowali, umierać na „choroby współtowarzyszące” tak jak umierali. Ale to już nie będzie pandemia, tylko zwykła choroba. Nowa grypa XXI wieku. Game over.

Nie wierzycie? Ten, kto z Państwa posiada Facebooka, tego zachęcam do zrobienia wpisu zawierającego słowa „covid”, „epidemia”, etc. Jeszcze nie dawno przy każdym takim wpisie z automatu pojawiał się napis (cytuje z pamięci) „Przejdź do centrum informacji Covid-19”. I oto od kilku dni napis znikł. Można już kpić z pandemii, pisać, że Covida nie ma. Facebook z dnia na dzień przestał banować za „koronosceptycyzm”. Dlaczego? Dlatego, że Bill Gates i Klaus Schwab ogłosili, że covida już nie ma, a Mark Zuckerberg uznał nową prawdę. Czego nie rozumiecie? Od dwóch lat co rano na Wirtualnej Polsce na samym środku witał mnie wielki czerwony napis z liczbą zachorować, zaszczepień i zgonów na covida. Patrzę, a napis jest już mniejszy, niebieski, nie rzuca się w oczy. Zjechał także nieco w dół na stronie. Za kilka czy kilkanaście dni zapewne w ogóle zniknie. Bo covida już nie ma i nie należy mieszać ludziom w głowa pisząc, że ubiegłej doby zmarło na niego 500 osób.

Nie posiadając telewizora, nie potrafię stwierdzić czy w telewizji też już ogłaszają koniec pandemii. Zapewne tak. Jacyś lekarze? Profesorowie od chorób zakaźnych protestują? Oczywiście, że nie protestują. A jeśli będą protestować, to jedno „klik” i znikają z mediów masowych. Już sobie wyobrażam tych profesorów od chorób zakaźnych twierdzących, że 40.000 zachorowań dziennie w Polsce „to pryszcz” i mamy „koniec pandemii”. Tak, to ci sami profesorowie, którzy pół roku temu twierdzili, że jeśli się wszyscy nie zaszczepimy i przekroczymy 40.000 zachorowań dziennie, to „pandemia będzie nie do zatrzymania”. Albo uznają nową „prawdę etapu”, albo znikną z mediów i „celebrytowanie” się skończy.

Co się stało, że tak wybitni „epidemiolodzy” jak Schwab, Gates i Zuckerberg ogłosili koniec pandemii covida? Powiem szczerzenie: nie wiem. Najwyraźniej dalsze eskalowanie epidemii straciło sens dla ludzi z Davos, czyli dla miliarderów i globalistów. Jeśli Klaus Schwab powołał sztab kryzysowy do walki z pandemią zanim pojawił się covid, to znaczy to, że Panowie Miliarderzy czekali na tę czy inną epidemię, aby pod jej pretekstem przeprowadzić mało dla nas zrozumiały manewr ekonomiczno-polityczny, na którym mieli zarobić wielkie pieniądze i wzmocnić swoją przewagę nad tradycyjnymi państwami.

Są dwie możliwości: albo epidemia została zakończona, ponieważ cele globalnych elit zostały zrealizowane, albo projekt poniósł fiasko i nie ma sensu go dalej ciągnąć. Tertium non datur. Nie wiem. Nikt z nas nie wie. Możemy tylko spekulować. Klaus Schwab mówił i pisał o konieczności wykorzystania pandemii do wprowadzenia „kapitalizmu interesariuszy” i całkowitej zmiany konfiguracji łańcuchów dostaw na rynkach światowych. Być może, że łańcuchy dostaw zostały już przekonfigurowane, a przy okazji doszło do zagłady milionów małych firm, które wielkie korporacje wykosiły za pomocą lockdawnów. Możliwe jest także, że projekt „wielkiego resetu” po prostu nie udał się. Jak się zdaje, był to pomysł na ostatnią bitwę zachodnich wielkich korporacji z chińskimi korporacjami o władzę nad światem. Gdy na początku pandemii i lockdawnów wydawało się, że chińska gospodarka wyjdzie z tej bitwy mocno osłabiona, to szybko okazało się, że relatywnie wyszła obronną ręką, czego nie sposób powiedzieć o gospodarkach anglosaskich. Chiny odjechały Zachodowi i teraz trzeba na gwałt je gonić za pomocą ciężkiej pracy. Amerykański projekt polityczny zniszczenia gospodarki Państwa Środka za pomocą haseł o „chińskiej pandemii” nie udał się.

Wielu komentatorów mówiło, że w czasie olimpiady zimowej w Chinach coś tąpnie. I tąpnęło. Doszło do zawarcia sojuszu Moskwa-Pekin przeciwko Anglosasom. Chiny poparły Rosję na Ukrainie, a Rosja Chiny przeciwko Tajwanowi. Z kolei Pekin uznał pełne prawa Argentyny do Falklandów-Malwinów, co stanowi jawne poddanie w wątpliwość Doktryny Monroe, czego wcześniej Pekin nigdy nie próbował. W tej sytuacji Gates i Schwab nie mieli innego wyjścia, jak tylko zwinąć pandemię.

Adam Wielomski

Click to rate this post!
[Total: 22 Average: 4.5]
Facebook

11 thoughts on “Wielomski: Covid i po Covidzie”

 1. ’Gates i Schwab nie mieli innego wyjścia, jak tylko zwinąć pandemię.’- tylko PLANdemię
  ALE w zamian otrzymujemy:
  'INWAZJĘ PUTINA’ na Ukrainę
  dlaczego Szwabus 'wymyślił’ Great Reset ( w Polin>’polski ład’+’piątki kaczyńskiego’ +gaming’ etc), interesariuszy, etc:
  – jest prawidłowość: w trakcie każdej pandemii (od czarnej dżumy do obecnej 'PLANdemii) bogaci stawali się coraz bardziej bogaci a biedni>umierali i ten sam transfer bogactwa odbył się w trakcie obecnej PLANdemii a ponieważ 'plandemiię’ przeszła w status 'ENDEMII’>>to ta praktyka będzie kontynuuwana
  i żaden cepuś nie doczytał się, że joe-dementia-bidet postanowił OBOWIĄZKOWO (mandatory) wyszczepić całą ludzkość (z czym Chinole i Ruskie się nie zgadzają)
  oraz mój klasyczny cytat WEF trustee (czyli przedstawiciela)>>Mark’a Carney’a (były szef Bank of England i Bank of Canada) z jego książki „Value(s): Building a Better World for All,”:
  'Zachodnie społeczeństwo jest moralnie zepsute, ……. że zostało skorumpowane przez kapitalizm, który doprowadził do „zagrożenia klimatycznego”, które zagraża życiu na ziemi. To, (jak twierdzi), wymaga ścisłej kontroli wolności osobistej, przemysłu i finansowania korporacji”
  bo niestety ale KAPITALIZM – razem z cancel culture (qwertylgbttransgenderwokeism)- z czym 'walczy’ zarówno Putin jak i Chinole- wyrżnął mordę o beton
  czego nie chcą widzieć bezmózgi jak Korwin vel Mikke czy Michalkiwicz >inne cepy konfederackie jak Pitoń, Sommer, etc>miłośnicy Ukrainy-ŻEleńskiego- i oczywiście rusofoby solidaruchowate
  i trza po prostu 'zdyscyplinować’ społeczeństwa czyli chwycić za buzię (stąd cenzura, 'prawa mniejszości’, więźniowie polityczni bo dysydenci , etc, etc)
  i to się ładnie nazywa po angielsku:
  CORALLING (corral to zagroda do której zapędza BYDŁO=herded the cattle into the corral- wg mirrian-webster).
  I jeszcze dwie kwestie:
  1) jedną z trustee of WEF jest niejaka Chrystia Freeland (mz Canady) o korzeniach ukronazi-tatuś jej, niejaki Chomiak – Ukrainiec- w czasie WWII 'robił’ w propagandzie III Rzeszy (w Krakowie) a po WWII razem z całą ukronazi emigracją udał się do Kanady!!!
  Se proszę wyguglać 'chrystia freeland’ i jeżeli dzisiaj 'walczy’ z Putinem ramię w ramię z Żeleńskim>to signum temporis
  2) Mark Carney- to gostek który razem z Rotszyldową złożyl wizytę jako część delegacji w Watykanie:
  Working together to change capitalism for good – INCLUSIVE CAPITALISM (znaczy się szwabus in corpore)
  https://www.inclusivecapitalism.com/about/
  i to przestaje być śmieszne – w każdym aspekcie-bo uwikłanie się KrK w walkę z komunizmem w imię 'inclusive capitalism’ – 'od zawsze’ w świetle wydarzeń dnia dzisiejszego, czego świadectwem jest ostatni list Abp. Vigano:
  https://remnantnewspaper.com/web/index.php/articles/item/5881-on-the-russia-ukraine-crisis-a-message-from-abp-vigano-former-apostolic-nuncio-to-the-u-s
  gdzie pisze:
  'we must clearly recognize and denounce the coup d’état of the deep state worldwide, which has worked to install the New World Order, involving the WEF, NATO, UN, the European Union, the IMF’
  czyli
  'musimy wyraźnie rozpoznać i potępić zamach stanu dokonany przez głębokie państwo na całym świecie, które pracowało nad wprowadzeniem Nowego Porządku Świata, obejmującego WEF, NATO, ONZ, Unię Europejską, MFW’
  i paradoksalnieLew Rockwell jest Żydem i libertarianinem amerykańskim
  i se pan poczyta co mówią nasze 'libertariany’>Dziambor, Kulesza, Sommer, Pitoń,
  i kto tu wychodzi na idiotę!!!!
  Vigano+Lew Rockwell czy
  Dziambor-jaro kaczor-moraver-dudex-PROFESOR rau-Kowal-Kwachu-Tusk?!?! PARROTS-PAPUGI (tak sie określa polskie elyty dzisiaj na zachodzie)

 2. Proszę czytać i oglądać prof. Bogdana Góralczyka. On twierdzi, że Chiny nie tworzą sojuszy. Z Chinami można utrzymywać strategiczne partnerstwo.

 3. System gospodarczy i polityczny Zachodu załamuje się i grożą niekontrolowane obalenia rządów przez suwerenów. Stąd na najbliższe lata planuje się zniesienie walut tradycyjnych na rzecz pieniądza elektronicznego. Będziemy płacili komórką, chociaż nie wiadomo na razie pod jakimi warunkami otrzymamy dostęp do płatności. W każdym razie odcięcie od pieniędzy będzie dziecinnie łatwe i będzie równoznaczne z wyrokiem śmierci (chleba nie kupisz). W ten sposób będzie się trzymać w ryzach niezadowolonych ludzi i to jest dziedzictwo Covida. Zresztą autor tego tekstu zapomina, że Gates straszył następnymi pandemiami. Sprawa jest otwarta na razie jakimi metodami spacyfikują ludzi, ale będzie to na pewno związane z elektronicznym nadzorem poprzez komórkę lub chip. Jeżeli chodzi o same wstrzykiwane preparaty to niektórzy naukowcy twierdzą, że niewykazane w ulotkach substancje (obecnie w niektórych próbkach) samoorganizują się w formę nanoobwodów. Covid mógł być zatem eksperymentem w zakresie elektronicznego nadzoru. Trzeba odczekać a wszystkie te teorie spiskowe zostaną zweryfikowane, oby nie pozytywnie. Mam nadzieję, że w nowym ładzie starczy pieniędzy na zrobienie paznokci.

 4. Z tego co piszę p.Wielomski i wielu innych komentatorów covid był/jest zaprojektowanym i realizowanym wydarzeniem mającym jakiś cel. Nie było to przypadkowe wydarzenie na które czekali globaliści żeby je wykorzystać . W takim razie p.Wielomski i inni twierdzący, że covid to przyczynowo-celowy projekt powinni zaostrzyć ton komentarzy i pisać o Gates-ie , Schwab-ie i innych wytropionych twórcach tego projektu jak o zbrodniarzach mających na sumieniu tysiące istnień ludzkich. Ale tak ostrej krytyki nie ma . Dlaczego ? I tu żarcik , bo pewnie są też w spisku 🙂

  1. Osobiście powątpiewam czy COVID został sztucznie wyhodowany. Wiele wypowiedzi globalistów wskazuje raczej, że oni od dobrych paru lat czekali na jakąś pandemię, na jakiś pretekst – i akurat Covid się nawinął.

   1. ” Wiele wypowiedzi globalistów wskazuje raczej, że oni od dobrych paru lat czekali na jakąś pandemię, na jakiś pretekst ”

    Jeśli globaliści są rodzicami covid-a to trudno żeby się do tego przyznawali. Podobnie Ruskie twierdzą , że nie wywołali wojny.
    Jeśli nie ma jednoznacznych dowodów można sobie tylko gdybać . Z mojego gdybania wnioskuje , że jeśli globaliści coś tam sobie w głowach zaprojektowali to nie czekaliby na okazję aż coś tam się pojawi bo jakby się nie pojawiło to by pomarli i nie zrealizowali projektu . Hitler też nie czekał aż się pojawi okazja do realizacji swojego projektu on tą okazję stworzył i rozpoczął realizację celu napadając na II RP. Jest jeszcze opcja, że globalistom covid nie był konieczny mógł pomóc, przyspieszyć proces realizacji ich wizji. I byłbym skłonny do tej wersji. Ponadto dyskusyjną sprawą jest zakres i skuteczność oddziaływania globalistów na elity polityczne i wydarzenia światowe.

   2. Jest przynajmniej jeden artykuł naukowy autorstwa profesora, który stawia tezę, iż rzeczony wirus został stworzony w laboratorium. Oczywiście żaden periodyk nie przyjmie tego do druku, ponieważ we wstępniaku najbardziej prestiżowego pisma medycznego bez badań uznano takie teorie za spiskowe.

    1. Z czego wniosek, że wyprodukowały go laboratoria amerykańskie, bo chińskie o rosyjskie mogłyby to zrobić 🙂

 5. Wtrącę swoje trzy grosze…..

  Covid zabił grypę, Covida zabiła wojna…
  W obu przypadkach, główną rolę sprawczą w odbiorze,, kreowaniu emocji, odegrały media.
  Nakręcanie spirali strachy jest, jak się okazuje, bardzo łatwe.
  Udowodnił to zresztą Welles- relacjonując inwazję Marsjan”’
  Ciemny lud, czy raczej lemingi, wszystko kupią.

  Dodatkowym czynnikiem decydującym o prawie całkowita kontrola przekazu informacji.
  Kontestacja czy krytyka oficjalnego przekazu skutkuje ostracyzmem, utratą pracy, przyjaciół.

  Kontrola mas i ich myslenia to podstawa władzy elit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *