Wielomski: Katechoniczna koalicja RN-Wolność do Europarlamentu

W dniu 26 października, bezpośrednio po wyborach samorządowych, napisałem i wysłałem na łamy „Najwyższego Czas!” felieton z analizą wyników wyborczych. Ponieważ sporo tekstów na ten temat pojawiło się na naszym portalu, to ostatecznie tekst ten nie został u nas opublikowany, a po pewnym czasie temat stał się nieaktualny. Miał się więc nie ukazać. Dziś jednak podano oficjalną informację o decyzji politycznej Wolności i Ruchu Narodowego o wystawieniu wspólnej eurosceptycznej listy do Parlamentu Europejskiego. W związku z tym – gratulując obydwu partiom dobrej decyzji – zamieszczam fragment tamtego tekstu na temat konieczności takiego sojuszu wyborczego:

Mniej ciekawie przedstawiają się wyniki “prawicy antysystemowej”, czyli tego, co znajduje się na prawo od PiS. Oddzielne listy Wolności i Ruchu Narodowego musiały obydwie partie doprowadzić do porażki, acz myślałem, że wynik Wolności będzie znacząco lepszy (na tradycyjnym poziomie 2-3%), a RN gorszy (na poziomie 0,5%), tymczasem obydwie partie uzyskały wyniki porównywalne: Wolność 1,6%, a RN 1,3%. Oczywiście, życzyłbym sobie, aby partie antysystemowej prawicy dostały więcej głosów, ale skoro tak się nie stało, to trzeba widzieć dobry znak w tym podobieństwie wyników. Gdyby jedna z tych partii dostała 5 razy tyle głosów co druga, to dam głowę, że ogłosiłaby się „liderem” prawicy, wokół której winno nastąpić „jednoczenie prawicy”, którego efektem byłoby dalsze rozproszkowanie tej części senny politycznej. Gdy jednak konfrontacji Wolność-RN nikt nie wygrał, to – być może – zrodzi się tutaj myśl, że w następnych wyborach obydwa stronnictwa nie mają innego wyboru niż tylko wystawienie wspólnej katechonicznej listy wyborczej, poszerzonej jeszcze o inne środowiska, na przykład o KNP. W związku z tym apeluję do liderów tych formacji, aby zastanowili się nad wystawieniem wspólnej listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wspólne 2,9% obydwu partii, w wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdzie jest niższa frekwencja i zdyscyplinowany elektorat eurosceptyczny znaczy więcej, wspólnej liście eurosceptycznej może dać upragnione 5% i “wejście do polityki”. Na całym kontynencie trwa rewolucja antyunijna, a przy obecnej polityce opozycji prawicowej reprezentantem polskiego “eurosceptycyzmu” stanie się PiS. Partia ta  skanalizuje krytykę europeizmu w myśl planów George’a Sorosa. Czy chcecie, aby w czasie, gdy Francuzi mają Marine Le Pen, a Włosi Salviniego, to polski eurosceptycyzm reprezentował w Strasbourgu Ryszard Czarnecki? Litości…

Adam Wielomski

Click to rate this post!
[Total: 21 Average: 4]
Facebook

6 thoughts on “Wielomski: Katechoniczna koalicja RN-Wolność do Europarlamentu”

 1. Wolność jest partią pseudokonserwatywną, a Ruch Narodowy pseudonarodową.
  Groteskowość i prymitywizm poglądów gospodarczych Wolności, swoisty kult jurnego krula – starca będącego lub udającego idiotę, emblamatyczność i hasłowość ich „konserwatyzmu”, oderwanie od rzeczywistych problemów Polaków i uproszczony charakter ich programu są zwyczajną karykaturą konserwatyzmu, który pownienien być spójny, przemyślany i zgodny z rzeczywistością społeczną.
  Podobnie jest z RN. Jest to wodzowska partyjka dla naiwnych młodych ludzi, od których centrala wyciąga kasę przy każdej nadarzającej się okazji, np.oddziały wojewódzkie całą kasę ze składek przesyłają do Warszawy. Tradycja myśli narodowej jest im mało znana. Ciągle mylą program narodowy z chadeckim. Doprowadzili do sytuacji ośmieszenia ruchu narodowego, który dzisiaj przeciętnemu Polakowi kojarzy się z zadymami, kibicami i faszystami.
  Szczerze powiedziawszy życzę tej koalicji klęski, aby woda z zatrutej studni więcej nie truła.

  1. Dlatego będzie pan głosować na socjalizm? Do tego pan zmierza? Przy wszystkich ulomnosciach wolnosciowcow i narodowców, których jestem świadomy, totalna ich krytyka zawsze prowadzi do PiSuaru. PiSuar zaś nie jest ani Tak ulomnie konserwatywny jak Korwin, ani tak ulomnie narodowy jak RN. PiSuar to po prostu socjalizm!

   1. Jaki tam socjalizm? Pan nazwie rzeczy po imieniu: PiS to udająca katolików i polskich patriotów mniejszość żydowska (frankiści), która jest na usługach masonerii żydowskiej z Bnai Brith i prowadzi antypolską i antyrosyjską politykę!

  2. Marcin @

   Proszę napisać w których punktach narodowcy mylą program narodowy z chadeckim. Z chęcią poczytam.

 2. Dlatego będzie pan głosować na socjalizm? Do tego pan zmierza? Przy wszystkich ulomnosciach wolnosciowcow i narodowców, których jestem świadomy, totalna ich krytyka zawsze prowadzi do PiSuaru. PiSuar zaś nie jest ani Tak ulomnie konserwatywny jak Korwin, ani tak ulomnie narodowy jak RN. PiSuar to po prostu socjalizm!

 3. Od dawna znane jest zjawisko psychologiczne polegające na tym, że osoby niewykwalifikowane w jakiejś dziedzinie życia mają tendencję do przeceniania swoich umiejętności w tej dziedzinie. I tak jest od ponad 25 lat gdzie raz po raz ujawniają się jakieś łotry, które same nic w życiu nie osiągnęły a kontestują P. Janusza Korwin-Mikke. Do szeregu marsz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *