Wielomski: Władza polityczna. Między prywatną włością a respubliką

Zapraszamy do obejrzenia wykładu prof. Adama Wielomskiego o władzy publicznej i władzy prywatnej, o naturze feudalizmu, międzynarodowych korporacjach i prawie vendetty w renesansowej Italii i na albańskiej wsi.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 5]
Facebook

3 thoughts on “Wielomski: Władza polityczna. Między prywatną włością a respubliką”

  1. (…)Między prywatną włością a respubliką(…)
    System, w którym zwycięzca poprzednich wyborów może do woli naginać granice okręgów wyborczych czy wręcz obsadza stanowiska w instytucji, która liczy głosy to nie demokracja tylko oligarchia. A jak z kolei ktoś twierdzi, że u nas najwyżsi urzędnicy państwowi są wybierani to niech mi przypomni kiedy były ostatnio wybory na np. Ministra Sprawiedliwości… jeśli wskaże takiego terminu to będzie obowiązywała moja teza, że Rząd jest wybierany równie demokratycznie jak np. skład TSUE.

  2. Szanowny Panie, baaaardzo dziękuję za niezwykle ciekawy wykład. Nieraz zastanawiały mnie poruszone przez Pana zagadnienia i w tym wykładzie zostały jasno wyłuszczone. Można nadrobić braki nauki szkolnej a jednocześnie jest to konkretny fundament dalszego zgłębiania zagadnień władzy i własności. Dziękuję i wpłacam skromny datek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *