Wilk: O degradacji gen. Jaruzelskiego (wystąpienie w Sejmie RP)

https://www.facebook.com/JacekWilkPL/videos/1853636871375282/

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Wydaje się, że intencje ustawy są dosyć jasne. One są określone w art. 4, który mówi, że utrata albo pozbawienie stopnia wojskowego następuje również pośmiertnie. Poza tym pan poseł sprawozdawca komisji mówił wyraźnie, że tak naprawdę głównym celem jest nieżyjący już gen. Wojciech Jaruzelski.

Szanowni Państwo! W naszej cywilizacji – cywilizacji prawnej, ale też w ogóle w naszej cywilizacji, cywilizacji łacińskiej ludzi martwych, ludzi nieżyjących sądzi historia i Pan Bóg. Są oczywiście odstępstwa od tej zasady, ale są to haniebne odstępstwa. One zostały już wymienione. To jest słynny synod trupi, kiedy wyciągnięto z grobu ciało papieża Formozusa i go osądzano. Ale to był okres upadku Kościoła, okres, o którym się pisze, że to była absolutna zapaść. Czy do takich przykładów ma nawiązywać Wysoka Izba? Ale nawet wtedy, proszę Wysokiego Sejmu, nieżyjący papież Formozus miał swojego obrońcę. W tej ustawie nie ma nawet tego, że osoby nieżyjące mogą mieć swojego obrońcę, który będzie reprezentował, że tak powiem, ich potencjalny punkt widzenia.

Wysoki Sejmie! Do jakich przykładów my nawiązujemy? Czy to jest akt odwagi, że będziemy osądzać osoby nieżyjące? Czy nie było na to wystarczająco dużo czasu za ich życia? Wysoki Sejmie! Byłem zawsze przeciwnikiem politycznym gen. Jaruzelskiego z tego prostego powodu, że był on socjalistą. Socjalizm, czyli kradzież, trzeba zwalczać pod wszelkimi postaciami i zawsze to robiłem. Chciałem zwrócić uwagę, że idol Prawa Sprawiedliwości, czyli marszałek Piłsudski, też był socjalistą. Marszałek Piłsudski przeprowadził zamach stanu, w którym zginęło kilkaset osób. W tym zamachu, który przeprowadził gen. Jaruzelski, zginęło ich tylko kilkanaście. Powinniście to przynajmniej uznać. To socjalista i to socjalista. Jak powiedziałem, jestem wrogiem socjalizmu pod każdą postacią, ale jestem też zwolennikiem podstawowych zasad naszej cywilizacji. Nie wolno sądzić ludzi zmarłych, ponieważ oni nie mają prawa się bronić.

Co to za przykład dla młodych ludzi? Tak ma wyglądać Polska przyszłych pokoleń? Tak ma wyglądać osąd historii? To jest kolejny przykład, jak politycy chcą ustalać wersję historii. Ta ustawa jest po prostu haniebna i tchórzliwa i dlatego jestem jej przeciwnikiem.
Dziękuję bardzo. (Oklaski)

Jacek Wilk

[59. posiedzenie Sejmu w dniu 6 marca 2018 r.]

 

Click to rate this post!
[Total: 13 Average: 4.7]
Facebook

3 thoughts on “Wilk: O degradacji gen. Jaruzelskiego (wystąpienie w Sejmie RP)”

  1. Jak można od socjalistów wymagać przyzwoitości, kiedy sami są łajdakami co to kryją się za parawanem demokracji i „sprawiedliwości społecznej”.Za wszelkimi rocznicami i obchodami patriotycznymi- li tylko na pokaz – wyziera gęba socjalistów-etatystów żerująca na naiwności ogłupianych „moherów” i im podobnych. W ważnych dla narodu sprawach milczą tchórzliwie jak np w sprawie marca 68 roku. PAD bredzi i wzorem poprzedników przeprasza. Pytanie w czyim imieniu i za kogo. Za Wolińską, Baumana, Michnika, Morela?, za tych skrzywdzonych przez Polskę szubrawców?. Pachnie zdradą i zaprzaństwem władzy, którą wybraliśmy własnymi głosami. Ot urok demokracji i narodowej głupoty.

  2. Wyrazy uznania dla Pana posła! Środowisko PiS oczywiście wyszukuje sobie kolejne tematy zastępcze, które mają przykryć te poprzednie. Opinia publiczna na pewno w dużej części się tym mocno ekscytuje, że generał przestanie być generałem, bo taka jest w jej mniemaniu „sprawiedliwość dziejowa”. Sejm stał się miejscem sądzenia ludzi umarłych, co oczywiście tylko obniża jego rangę i trzeźwo myślących ludzi zniechęca do dalszego komentarza.

  3. Otóż właśnie to, cywilizacja łacińska. Czy komukolwiek rzucającemu tymi kamieniami w Śp. Gen. Wojciecha Jaruzelskiego to pojęcie jest znane ? Nie sądzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *