Wyrok ws. Nowicka przeciw Najfeld już prawomocny

Sąd Okręgowy w Warszawie w poniedziałek oddalił apelację Wandy Nowickiej od wyroku, który zapadł w sprawie o pomówienie przeciwko publicystce Joannie Najfeld 19 września 2011 roku. Wyrok jest prawomocny.

Można już oficjalnie mówić, że Wanda Nowicka jest „na liście płac przemysłu providerów aborcji i antykoncepcji.” Pełne stwierdzenie wypowiedziane przez Joannę Najfeld w lutym 2009 roku na antenie TVN 24 brzmiało: „Organizacja pani Nowickiej jest częścią międzynarodowego koncernu, największego w ogóle, providerów aborcji i antykoncepcji. Pani po prostu jest na liście płac tego przemysłu”.

To zdanie stało się przedmiotem procesu, jaki działaczka aborcyjna, wówczas przewodnicząca Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, wytoczyła publicystce. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa uniewinnił Joannę Najfeld 12 września 2011 roku.

Proces toczył się z wyłączeniem jawności. Zgody na obecność publiczności, a także mediów, nie wyraziła Wanda Nowicka. Obszerne fragmenty uzasadnienia wyroku sądu ujawnił wówczas portal Rebelya.pl.

– Zgromadzony materiał dowodowy potwierdził, iż Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny otrzymała dotacje od podmiotów zajmujących się produkcją środków antykoncepcyjnych, promocją antykoncepcji oraz produkcją i dystrybucją przyrządów służących do przerywania ciąży. Zdaniem sądu społecznie uzasadniony interes wymaga, aby opinia publiczna miała dostęp do informacji o źródłach finansowania organizacji pozarządowych zajmujących się interesującą dla szerokich warstw społecznych i budzącą dyskusję i spory tematyką – czytamy m.in. w tym uzasadnieniu.

Redakcja Rebelya.pl

http://prawica.net/28706

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Wyrok ws. Nowicka przeciw Najfeld już prawomocny”

  1. A ponieważ sprawa dotyczy okresu, kiedy tow. Nowicka była związana z PPP tow.Ziętka, to chyba uzasadnione będzie domniemanie, ze partia tow. Ziętka była wspierana przez przemysł aborcyjny ?

  2. Oczywiście, przecież właśnie dlatego Nowicką zawsze lansowaliśmy na naszym portalu, nie pamiętasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *