Wyślij protest odpowiadając na apel bp Meringa!

Uczestniku Krucjaty Młodych!

Zareaguj na prośbę bp Meringa  i zaprotestuj przeciwko zaangażowaniu Adama Darskiego, znanego z publicznej promocji satanizmu do programu pt. „The Voice of Poland”, który jest emitowany przez TVP2.

Wyślij protest do:


Sz. Pan Jan Dworak
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
przewodniczacy@krrit.gov.pl Prześlij do wiadomości:
Telewizja Polska
(należy wypełnić formularz na stronie internetowej: http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt)

Rada Etyki Mediów
Ryszard Bańkowicz – Przewodniczący Rady Etyki Mediów

tel. 785 985 204, ryszard.bankowicz@radaetykimediow.pl

Proponowana treść protestu:

Sz. Pan Jan Dworak
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
Skwer Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski 9

01-015 Warszawa,
tel.: (22) 597 30 01; (22) 597 30 53
fax: (22) 597 30 54

Szanowny Panie Przewodniczący,

Wyrażam wielkie oburzenie faktem zaangażowania Adama Darskiego, znanego z publicznej promocji satanizmu do programu pt. „The Voice of Poland”, który jest emitowany przez TVP2.

Pozwalam sobie zadać Panu pytanie: jak pogodzić ten skandaliczny fakt z misyjnością Telewizji Publicznej, która zgodnie z zapisami uchwały Zarządu TVP z roku 1994 (Misja Telewizji Publicznej jako nadawcy publicznego), ma odwoływać się do wartości chrześcijańskich?

Czy Telewizja Publiczna utrzymywana z pieniędzy podatników ma być narzędziem w rękach ludzi takich jak Adam Darski, który publicznie sprofanował Pismo Święte a Kościół Katolicki nazwał „zbrodniczą sektą”?

W związku z tym bulwersującym faktem żądam wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację oraz oczekuję przeprosin skierowanych do milionów chrześcijan w Polsce.

Z poważaniem

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Wyślij protest odpowiadając na apel bp Meringa!”

  1. Mam nadzieję,że inicjatywa spotkała się ze znacznym odzewem (chociaż liczba odsłon trochę temu przeczy, przynajmniej tu).

  2. Ja natomiast mam nadzieję, że ta idiotyczna inicjatywa nie spotka się z żadnym odzewem. Jak napisał S. Michalkiewicz – „z tego bubka taki satanista, jak ze mnie chiński mandaryn”. Zagrożeniem nie jest jakiś łysiejący Nergal, udający wyznawcę Szatana w celach komercyjnych, lecz wszechogarniająca głupota jaka leje się z ekranów TVP i innych telewizji. Efektem jest kompletnie zidiociałe społeczeństwo. A jakoś nie przypominam sobie wcześniejszych akcji postulujących zmądrzenie mediów?

  3. Z tego bubka to może być „satanista ateista”, opowiadający się za tym scenicznie w sprzeciwie wobec chrześcijaństwa,ale mimo wszystko dobry protest jako rozwinięcie apelu biskupa Meringa. Tak, media kształtują człowieka w niemal dowolny sposób. Ale by się temu sprzeciwić potrzeba pracy u podstaw, wyrobienia religijnego i intelektualnego – wtedy człowiek stroni od tego przekazu, a jeśli dostanie rykoszetem to jest na to odporny. A tu mamy incydentalne wydarzenie i dobrą inicjatywę.

  4. Dam pewien przykład. Nie raziłby mnie jakiś potencjalny atak na chrześcijaństwo w publicznej TV , pod warunkiem, że miałby jakiś poziom intelektualny. Np. byłaby to rozmowa z jakimś filozofem, który wyłoży swoje racje. Biskupowie Meringowi prawdopodobnie byłoby wszystko jedno – również by protestował. Z drugiej strony, najprawdopodobniej nie przeszkadza mu głupota w tejże TV, o ile nie są naruszane tzw. wartości chrześcijańskie. Wydaje mi się, że Nergal jest bardziej produktem głupoty, niż antychrześcijaństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *