Zachęcamy do wykupienia prenumeraty „Pro Fide Rege et Lege” za rok 2014!

Prenumerata obejmuje dwa kolejne numery naszego pisma, jakie ukażą się w 2014 roku –  nr 1/73, 2/74.

Cena prenumeraty, zawiera koszty związane z wysyłką każdego numeru.

Prenumeratę można zamówić tu: http://sklep.konserwatyzm.pl/prenumerata-pro-fide-rege-et-lege-na-2014-rok./

„Pro Fide, Rege et Lege” jest półrocznikiem. Mamy ambicję być pismem naukowym, ale zarazem popularyzatorskim, co wymaga od naszych autorów pisania językiem zrozumiałym dla szerszego Czytelnika. Nie dostajemy bowiem żadnych dotacji, nie finansuje nas żadna placówka naukowa. Dlatego też „Pro Fide, Rege et Lege” musi znaleźć szerokiego Czytelnika i samodzielnie utrzymać się na rynku wydawniczym.  

 „Pro Fide, Rege et Lege” to pismo koncentrujące się wokół problemów teologii i filozofii politycznej, politologii, nauk prawnych (szczególnie prawo konstytucyjne, europejskie i międzynarodowe), historii najnowszej, teologii chrześcijańskiej i filozofii klasyczno-tomistycznej. Szczególnie interesują nas badania i teksty związane z klasyczno-tradycyjnym spojrzeniem na historię i politykę. Mimo że aspirujemy aby być czasopismem naukowym, dbamy także o to, aby „Pro Fide, Rege et Lege” miało określony profil ideowy, ale aby nie było bezmyślnym reproduktorem określonej ideologii lub – co byłoby najgorsze z możliwych – aby zostało uznane za organ jakiejś partii politycznej.

 „Pro Fide, Rege et Lege” jest pismem tematycznym, mającym swoje sympatie i antypatie, ale przede wszystkim jest niezależne. Naszym celem jest uczenie twórczego myślenia, w duchu tradycyjnym, o współczesnych wyzwaniach i sprawnego poruszania się w świecie idei.

Prof. dr hab. Adam Wielomski

Redaktor Naczelny „Pro Fide, Rege et Lege”

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *