Zagadka: Ciekawe o kim piszą w „Gościu Niedzielnym”?

W „Gościu niedzielny” znajdujemy bardzo ciekawy tekst Stefana Sękowskiego w którym opisuje on pewnego swojego znajomego. Nie wzbudziłoby to naszego większego zainteresowania, gdyby nie fakt, że odnosimy wrażenie, iż to także nasz znajomy, a więc byłby to wspólny znajomy:

Miałem kiedyś znajomego – bardzo inteligentnego człowieka o erudycyjnej wiedzy na temat filozofii i myśli politycznej. Przez krótki czas działaliśmy w jednej organizacji, jednak ów znajomy szybko ją opuścił, bo stwierdził, że jest to organizacja demoliberalna, a on jako zatwardziały reakcjonista nie chce w takiej działać.

(…)

Tak więc znajomy mój, który już wcześniej zaliczył kilka ideowych wolt, postanowił z nowymi kolegami założyć organizację odwołującą się częściowo do spuścizny międzywojennego narodowego radykalizmu. Z powodu sporego zainteresowania estetyką, „stylem faszo”, jak sam go nazywał

(…)

Owi „narodowcy” nawiązali współpracę z komunistycznym środowiskiem, które wcześniej zasłynęło radością ze śmierci kolejnych polskich żołnierzy w Afganistanie, wychwalaniem Stalina i drwinami z mordu katyńskiego.

(…)

Jestem przekonany, że ów mężczyzna ślęczy teraz nocami nad manifestem ideowym Andersa Breivika, który kilka dni temu bestialsko zamordował prawie sto osób. Dokładnie studiuje każdą z 1500 stron dokumentu, by szukać intrygujących rozwiązań ideowych, podobieństw do mniej lub bardziej znanych myślicieli i – na chłodno, oczywiście, bez przejmowania się nieistotnym szczegółem, jakim jest fakt napisania tego tekstu przez zbrodniarza – zastanawiać się, czy przypadkiem nie ma racji.

Źródło zagadki

Opis jest dosyć dokładny, charakterystyka osoby także. Ja mam podejrzenie – graniczące z pewnością – że wiem o kim jest ten tekst. A jak obstawiają Czytelnicy? Odpowiedzi można zamieścić w komentarzach. Pośród tych, którzy odpowiedzą prawidłowo rozlosujemy nagrodę.

Adam Wielomski

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Zagadka: Ciekawe o kim piszą w „Gościu Niedzielnym”?”

  1. Nie wiem kto to jest ale jako czlowiek interesowny jestem bardzo zainteresowany nagroda:jak obejmiemy wladze w Polsce prosze o stanowisko naczelnego cenzora.

  2. Ronald Lasecki – każdy to wie. Pomijając oblicze ideowe wystarczy skojarzyć prosty fakt – RL był kilka lat temu rzecznikiem prasowym KoLibra, do którego należał (należy?) Sękowski. Więcej takich konkursów! 😀

  3. Gdyby nie Sękowski i mało wiarygodne pisiackie żródło napisałbym , Ronald Lasecki. Jeżeli pisiacy i Sękowski to na pewno Leonid Breżniew.

  4. Jesli sa pisiaki, S. Sękowski (ktorego nie znam) i nieufny mec. Skurzak – to moze tez chodzic o posla F. Libickiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *