Zapowiedz XVI gali Konfrontacji Sztuk Walki


A. Me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Zapowiedz XVI gali Konfrontacji Sztuk Walki”

  1. Walki Mamed Khalidov vs. Matt Lindland i Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen zapowiadają się ciekawie. Szkoda, że większość ludzi ogląda MMA tylko z powodu Pudziana, Salety i innych celebrytów (kiedyś deklarował się nawet Świerczewski).

  2. @bajbajoc. Ma Pan rację. Zwłaszcza walka Mameda zapowiada się ciekawie. Szkoda, że Łukasz „Juras” Jurkowski wycofał się z walk w KSW.

  3. @Antoine Ratnik. Samo KSW to organizacja, które organizuje gale, na których walczą przeciwnicy reprezentujący odmienne style więc nie jest to autonomiczna dyscyplina. Na pierwszych galach zawodnicy wychodzili do walk w strojach swoich dyscyplin (np. w dobokach, kimonach, gi, judokach), ale po pewnym czasie zrezygnowano z tego i teraz wszyscy mają jednolite stroje – widoczne w tej zapowiedzi. Poza tym od dłuższego czasu jest dominacja zawodników trenujących MMA (Mixed Martial Arts), które jest osobną dyscypliną. Zasady obowiązujące w KSW dają pewną przewagę osobom walczącym w parterze. W USA na podobnych zasadach działa UFC (Ultimate Fighting Championship). A we Francji są też takie turnieje?

  4. @Arkadiusz Meller W Normandii jest duzo gal ale w ramach zawsze tej samej dyscypliny. Moze byc gala boksu tajlandzkiego, czy gala boksu angielskiego itp. Takie same gale instieja w ramach sztuk walki pochodzenia azjatyckiego, np. jut-su czy kung-fu. Natomiast przy galach pomija sie czesto kwestie kategorii wagi.

  5. @bajbajoc Tu sie raz tak zdarzylo, ze jeden klub odmowil walki z drugim, oskarzajac go o walke zbyt nacechowana przemoca. ( chodzilo o walke palkami, ktora sie staje coraz bardziej popularna)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *